Ujawniono nowe szczegóły dotyczące trzecich klubowych rozgrywek UEFA

UEFA
UEFA

Blisko dwa tygodnie temu wypłynęły informacje, jakoby UEFA planowała stworzyć nowe klubowe rozgrywki. Dziś plotki zostały potwierdzone przez Andrea Agnellego, przewodniczącego Europejskiego Stowarzyszenia Klubowego.

– Otrzymaliśmy zielone światło, aby wprowadzić trzeci rodzaj rozgrywek – oznajmił na konferencji w Chorwacji Angelli. Format turnieju nie jest jeszcze znany, ale łącznie w Lidze Mistrzów, Lidze Europy oraz w nowej formule ma wziąć udział 96 zespołów.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w Champions League występują 32 zespoły, a Liga Europy liczy 48 ekip, to prosta matematyka wskazuje, że miejsce otrzyma dodatkowe 16 drużyn. Nie wiadomo jednak, czy wspomnianych wyżej rozgrywek nie czeka pewna modernizacja – przykładowo zmniejszenie liczby miejsc w Lidze Europy, co było omawiane na początku tego miesiąca.

W rezultacie zespoły z tzw. „mniejszych państw” będą mieć łatwiejszy dostęp do europejskich rozgrywek, co także podniesie poziom i renomę Ligi Europy. Taki zabieg na pewno uatrakcyjniłby te rozgrywki, których większość sympatyków futbolu nie śledzi w ogóle lub dopiero w końcowych fazach.

Przypomnijmy, że od czasu rezygnacji z Pucharu Intertoto, UEFA twardo stała za realizacją zaledwie dwóch rozgrywek. Teraz czas na wprowadzenie nowego systemu, który ruszy najprawdopodobniej wraz z rozdaniem nowych praw telewizyjnych, czyli od sezonu 2021/2022.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy