Znamy nowego selekcjonera kadry. Kim jest Jerzy Brzęczek?

 

Jerzy Brzęczek

Miał być selekcjoner zza granicy, a tymczasem Polski Związek Piłki Nożnej zaskoczył wszystkich kibiców. Podczas dzisiejszego przedpołudnia, Jerzy Brzęczek został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Postanowiliśmy przedstawić Wam sylwetkę nowego trenera kadry!

Jak praktycznie każdy poprzedni selekcjoner kadry, Jerzy Brzęczek przed swoją karierą trenerską był zawodowym piłkarzem. Urodzony w Truskolasach, przygodę z piłką zaczął w drużynie Rakowa Częstochowa. Podczas całej swojej kariery występował w kilkunastu zespołach, ale to w Olimpii Poznań, gdzie praktycznie rozpoczynał swoje sukcesy rozegrał najwięcej spotkań (łącznie 108 meczów). W 2009 roku zakończył piłkarską karierę.

W tym samym roku Jerzy Brzęczek rozpoczął karierę trenerską, będąc jednocześnie asystentem trenera oraz piłkarzem Polonii Bytom. „Prawdziwą” karierę trenerską Jerzy Brzęczek rozpoczął w 2010 roku w Rakowie Częstochowa, gdzie spędził cztery lata. Po słabych wynikach drużyny, Brzęczek został zwolniony na początku listopada w 2014 roku.

Kilkanaście dni później, Jerzy Brzęczek związał się umową z Lechią Gdańsk. Po niepełnych rozgrywkach 2014/2015, Brzęczek pozostał na stanowisku trenera w następnym sezonie. Podobnie jak w przypadku wcześniejszego pracodawcy, Brzęczek po bardzo słabym początku rozgrywek (1 zwycięstwo, 4 remisy oraz 2 porażki) został zwolniony z Lechii.

Na kolejny klub nowy selekcjoner kadry nie musiał długo czekać. Brzęczek przeniósł się do Katowic, gdzie prowadził GKS. Po tym jak katowicki zespół stracił szanse na awans do upragnionej ekstraklasy w sezonie 2016/2017, Jerzy Brzęczek podał się do dymisji.

Wydaje się, że jak na razie swój najlepszy okres trenerski, Brzęczek spędził w Płocku, gdzie trenował Wisłę w sezonie 2017/2018. Praktycznie do ostatniej kolejki „Nafciarze” walczyli o europejskie puchary. Niestety, Wiśle nie udało się osiągnąć miejsca premiowanego grą w kwalifikacjach do Ligi Europy. Mimo to, wszyscy podziwiali grę i ostateczny wynik Wisły Płock w ubiegłym sezonie.

Zauważył to również Polski Związek Piłki Nożnej, który zdecydował się zatrudnić Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera kadry. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym”, Zbigniew Boniek w samych superlatywach wypowiedział się o nowym trenerze, stwierdzając, że ma on wszystkie potrzebne cechy, które powinien mieć selekcjoner.

Jerzy Brzęczek szybko będzie musiał zaaklimatyzować się w nowym miejscu pracy, bowiem już we wrześniu reprezentacja Polski rozegra mecz z Włochami w ramach Ligi Narodów. W tym samym miesiącu rozegramy towarzyski mecz z Irlandią. Następnie na naszą kadrę czekają takie spotkania jak mecz z Portugalią, rewanżowy mecz z Włochami oraz towarzyski z Czechami.

Załóż konto w ETOTO i odbierz zakład bez ryzyka do kwoty 100 zł. Jeśli przegrasz, bukmacher zwróci Ci kasę!

Komentarze

komentarzy