Obiecujący napastnik Ajaksu trafi po sezonie do RB Lipsk!

Kolejny obiecujący zawodnik trafia do stajni RB Lipsk. Graczem niemieckiej ekipy od sezonu 2021/2022 będzie Brian Brobbey, wychowanek Ajaksu. W trakcie obecnej kampanii 19-latek miał okazję występować zarówno w Eredivisie, jak i Lidze Europy, strzelając w obu rozgrywkach bramki.

To pierwszy sezon Briana Brobbeya, w którym środkowy napastnik dostał szansę na grę w pierwszym zespole Ajaksu. Brobbey do tej pory ma na swoim koncie 7 występów w Eredivisie, podczas których strzelił 2 gole oraz zanotował 1 asystę. Dodatkowo 19-latek zagrał w trzech meczach Ligi Europy, strzelając 2 bramki oraz zaliczając 1 asystę.

Brain Brobbey zawodnikiem Lipska

Potencjał holenderskiego snajpera jest ogromny, co zauważyły czołowe europejskie zespoły. Ostatecznie 19-latek obrał kierunek, który wydaje się wręcz idealny dla młodego zawodnika. Brian Brobbey od sezonu 2021/2022 będzie reprezentować barwy RB Lipsk.

W takich słowach zawodnik skomentował swój ruch – Jestem niezwykle szczęśliwy z faktu, iż zostanę częścią tego zespołu. Chcę odgrywać swoją rolę w walce o najważniejsze sukcesy.