Obrzucony dolarami Donnarumma oraz efektywni, ale nieefektowni Włosi. Faworyci z trzema punktami

W niedzielny wieczór swoje mistrzostwa rozpoczynali Włosi, jedni z faworytów całej imprezy. Oczekiwaliśmy, że „Squadra Azzurra” z kilkoma gwiazdami włoskiej Serie A pokaże futbol na poziomie zbliżonym między innymi do wczorajszego popisu Hiszpanów. Tymczasem w pierwszej odsłonie rozczarowaliśmy się miedzy innymi tak, jak w inaugurującym meczu Anglików.

Włosi rozpoczęli mecz żwawo, atakując głównie lewą stroną, gdzie hasał Bernardeschi. Piłkarz Fiorentiny jest uważany za prawdziwą gwiazdę zespołu U-21 i latem może odejść z Serie A za gigantyczne pieniądze do jednego z klubów w Anglii. W tym spotkaniu jednak nie wyróżnił się niczym. Duńczycy dobrze utrudniali mu grę, bez respektu podchodząc do 23-latka. Patrząc ogółem, cała drużyna z Danii nie przestraszyła się Włochów, którzy na papierze wyglądali bardzo groźnie. Trzeba jednak przyznać, że sytuacji brakowało z obu stron. Włosi dość często próbowali niemalże wejść z piłką do bramki, rzadko siląc się na strzał, gdy byli w polu karnym. Ogólnie mecz stał na niskim poziomie, jeśli chodzi o emocje, brakowało nam jakości gry, a tempo było rwane.

Z tego względu najciekawsza sytuacją były… wrzucone dolary przez kibiców włoskiej kadry, którzy byli umiejscowieni za bramką Donnarummy. Włoski bramkarz po oświadczeniu, że nie zamierza podpisać nowego kontraktu z Milanem, nie ma co liczyć na miłe gesty ani słowa pod swoim adresem. Oprócz wrzuconych pieniędzy „sympatycy” przygotowali także specjalny banner.

Na druga połowę Włosi ruszyli z pełnym animuszem. Dość szybko to przyniosło bramkę, którą w kapitalny sposób trafił Pellegrini. Zresztą, nie ma mowy, by to opisać – to trzeba zobaczyć.

Po bramce Włosi pewnie kontrolowali spotkanie. Drużyna Luigiego di Biagio zdawała sobie sprawę z potencjału rywali i nie śmiała ryzykować. Wynik meczu ostatecznie ustalił Andrea Petagna, który przez większość spotkania cieniował.

Zwycięstwo Włochów powoduje, że to najprawdopodobniej oni wraz z Niemcami powalczą o pierwsze miejsce w grupie C. Włosi dziś nie zachwycili, ale zrobili to, co do nich należało, w swoim stylu.

 

forBET – Zarejestruj się z kodem EURO21, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250zł!

Komentarze

komentarzy