Oficjalnie: Alexander Sørloth zawodnikiem RB Lipsk!

RB Lipsk ma nowego napastnika. Zawodnikiem niemieckiej ekipy został Alexander Sørloth. Norweg w ubiegłym sezonie z powodzeniem reprezentował barwy Trabzonsporu. Świetna gra w lidze tureckiej sprawiła, iż 24-latek doczekał się transferu do Bundesligi.

Alexander Sørloth miał już okazję grać w czołowej europejskiej lidze. W 2018 roku 24-latek trafił z FC Midtjylland do Crystal Palace. Przygoda z angielską drużyną nie była dla napastnika zbyt udana. Sørloth rozegrał raptem 16 spotkań w Premier League, spędzając na murawie tylko 533 minuty. W tym czasie snajperowi nie udało się trafić do siatki.

W związku ze słabą postawą Norwega, londyński klub postanowił wypożyczyć zawodnika. Podczas połowy sezonu 2018/2019, Alexander reprezentował barwy KAA Gent. 24-latek zagrał w 19 ligowych potyczkach, zdobywając 4 bramki oraz zaliczając 2 asysty. Znacznie lepiej Sørloth wspomina kampanię 2019/2020, którą spędził w Trabzonsporze. Piłkarz okazał się gwiazdą ligi, strzelając 24 gole w 34 ligowych meczach.

Alexander Sørloth zawodnikiem RB Lipsk

Postawa Norwega nie została niezauważona przez czołowe europejskie zespoły. Ostatecznie wyścig o napastnika wygrał RB Lipsk. Jak informują media, Trabzonspor zarobił na sprzedaży gracza 20 milionów euro. Kwota ta może wzrosnąć o kolejne dwa miliony euro, jeśli spełnione zostaną zawarte bonusy. Oznacza to, iż Trabzonspor wykupił wcześniej Sørlotha z Crystal Palace. Angielski zespół z tytułu przeprowadzki Norwega do Bundesligi ma otrzymać z kolei 10 milionów euro.

Sam piłkarz podpisał z RB Lipsk pięcioletni kontrakt. Alexander Sørloth będzie występować z numerem „19” na plecach.