Oficjalnie: Dayot Upamecano zostanie zawodnikiem Bayernu Monachium!

W piątkowy wieczór media obiegła wiadomość o decyzji Dayota Upamecano w sprawie swojej przyszłości. Jak informowano, francuski defensor wybrał Bayern na swój kolejny klub. Już w niedzielę zespół z Monachium potwierdził transfer środkowego obrońcy. Dayot Upamecano zostanie zawodnikiem Bayernu od 1 lipca 2021 roku i podpisze umowę do końca sezonu 2025/2026.

Od początku spekulacji na temat transferu Upamecano, faworytem był Bayern Monachium. „Bawarczycy” poszukiwali odpowiedniego wzmocnienia na środek obrony. Z klubem pożegna się wkrótce David Alaba. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Jerome’a Boatenga. Najlepszy klub świata musi zatem wzmocnić defensywę.

Dayot Upamecano zostanie zawodnikiem Bayernu

Wybór padł na Upamecano. W niedzielę zespół z Monachium poinformował, iż Francuz zostanie piłkarzem Bayernu od 1 lipca 2021 roku. W związku z obowiązującą klauzulą wykupu, „Bawarczycy” zapłacą za zawodnika Lipska 42,5 miliona euro. Z kolei 22-latek ma podpisać umowę, która będzie obowiązywać do końca sezonu 2025/2026.

Na temat wzmocnienia wypowiedział się Hasan Salihamidzic: Cieszymy się z faktu, iż wygraliśmy wyścig o Upamecano. W nadchodzących latach Dayot będzie bardzo ważnym elementem naszego zespołu. Jesteśmy o tym przekonani w 100%.

 

Komentarze

komentarzy