Oficjalnie: Jesse Marsch zostanie szkoleniowcem RB Lipsk!

Odejście Juliana Nagelsmanna sprawia, iż RB Lipsk musiał poszukać godnego następcy. Wybór padł na szkoleniowca będącego już w stajni Red Bulla. Tym trenerem jest Jesse Marsch, który obecnie prowadzi RB Salzburg. W czwartek niemiecki klub ogłosił nowego szkoleniowca.

Strata Juliana Nagelsmanna jest dla Lipska z pewnością bardzo bolesna. 33-latek z powodzeniem prowadził ekipę „Byków”. Zauważył to Bayern Monachium, który złożył młodemu szkoleniowcowi ofertę nie do odrzucenia. Sam Nagelsmann z pewnością chciał zrobić krok do przodu w swojej trenerskiej karierze, a takim ruchem jest właśnie przeprowadzka do Monachium.

Jesse Marsch zostanie szkoleniowcem Lipska

W związku z przenosinami Nagelsmanna do Bayernu, RB Lipsk musiał znaleźć odpowiedniego następcę. Wybór padł na Jessego Marscha.

Amerykański szkoleniowiec był już w Lipsku, jednakże w roli asystenta trenera. W 2019 roku Marsch otrzymał szansę prowadzenia Salzburga, sięgając w sezonie 2019/2020 po mistrzostwo Austrii czy Puchar Austrii. Również w trwającej kampanii Salzburg pod wodzą Marscha ma szansę na tytuł i puchar.

Marsch podpisał z Lipskiem kontrakt do czerwca 2023 roku.