Oficjalnie: Julian Nagelsmann zostanie trenerem Bayernu Monachium!

Bardzo szybko Bayern Monachium rozwiązał sprawę wyboru trenera na sezon 2021/2022. Zespół przejmie Julian Nagelsmann, czyli obecny szkoleniowiec RB Lipsk. Informację potwierdziły już oba kluby.

Spore zaskoczenie wzbudziła postawa Hansiego Flicka. Szkoleniowiec „Bawarczyków” otwarcie przyznał, iż chce opuścić Bayern po zakończeniu obecnej kampanii. Przede wszystkim było to pokłosie złych relacji trenera z najważniejszymi osobami w Monachium. Zarząd klubu chciał przekonać trenera do zmiany decyzji, jednakże Flick twardo stał przy swoim wyborze.

Bayernowi nie pozostało nic innego, jak wybrać nowego szkoleniowca. Od początku medialnych spekulacji faworytem do przejęcia ekipy „Bawarczyków” był Julian Nagelsmann. Zespół z Monachium był zdeterminowany, by sprowadzić szkoleniowca Lipska, jednakże ekipa „Byków” nie zamierzała puścić swojego trenera za bezcen.

Nagelsmann zostanie trenerem Bayernu

Obie strony doszły do porozumienia. We wtorkowe przedpołudnie Bayern Monachium i RB Lipsk poinformowały o przeprowadzce Juliana Nagelsmanna do mistrza Niemiec. Umowa Nagelsmanna obowiązywać będzie od 1 lipca 2021 roku i ma trwać przez pięć lat (do 30 czerwca 2026 roku).

Jak twierdzi Christian Falk, za przenosiny Nagelsmanna Bayern Monachium może zapłacić łącznie 25 milionów euro. W tej kwocie włączone są także bonusy.

 

Komentarze

komentarzy