Oficjalnie: Marco Rose zostanie nowym szkoleniowcem Borussii Dortmund!

Marco Rose

W połowie grudnia ubiegłego roku Borussia Dortmund podjęła decyzję o zmianie trenera. Z posadą pożegnał się Lucien Favre, a jego miejsce zajął Edin Terzic, który przejął tę funkcję do końca obecnego sezonu. Pozostawało pytanie, kto będzie prowadzić drużynę w następnej kampanii. W poniedziałek poznaliśmy odpowiedź. To Marco Rose będzie trenerem Borussii Dortmund w trakcie rozgrywek 2021/2022.

Od lipca 2019 roku Marco Rose z powodzeniem prowadzi Borussię Moenchengladbach. Do klubu z Bundesligi 44-latek trafił z Salzburga, w którym niemiecki szkoleniowiec dwukrotnie cieszył się z mistrzostwa kraju. Podczas pierwszego sezonu w zespole z Moenchengladbach, Rose udowodnił, iż ma papiery na bycie czołowym szkoleniowcem w Niemczech. Pod wodzą 44-latka Borussia zajęła czwarte miejsce w lidze, które zagwarantowało grę w LM.

Rose zostanie szkoleniowcem Borussii Dortmund

Niewątpliwy potencjał trenerski widzi w szkoleniowcu ekipa z Dortmund, która z pewnością próbowała sprowadzić Niemca do klubu po zwolnieniu Luciena Favre’a. Można przypuszczać, że 44-latek odrzucił opcję przejęcia BVB w trakcie sezonu. Obie strony ustaliły natomiast, iż Rose zostanie szkoleniowcem Borussii Dortmund po kampanii 2020/2021.

W poniedziałkowe popołudnie Borussia Moenchengladbach oficjalnie poinformowała o decyzji swojego szkoleniowca.

Komentarze

komentarzy