Oficjalnie: Marco Rose zwolniony z Borussii Dortmund!

Marco Rose nie poprowadzi Borussii Dortmund w trakcie sezonu 2022/2023. Niemiecki klub poinformował w piątkowe południe o zakończeniu współpracy. To efekt czwartkowego spotkania zarządu z trenerem, na którym podsumowano kampanię 2021/2022. 

Rose rozpoczął pracę w ekipie BVB po dwuletniej przygodzie w Borussii Moenchengladbach. Cel zespołu był oczywisty. W końcu nawiązać wyrównaną walkę o mistrzostwo kraju z Bayernem Monachium. Po raz kolejny Borussia Dortmund musiała uznać wyższość największego rywala, kończąc sezon na drugim miejscu ze stratą ośmiu punktów do „Bawarczyków”.

Piłkarze BVB zaprezentowali się ze słabej strony w europejskich pucharach. Najpierw odpali po fazie grupowej LM, kończąc zmagania na trzecim miejscu za Ajaksem i Sportingiem, a następnie odpadli już w 1/16 finału LE z Rangersami. Dodatkowo dochodzi do tego wpadka w Pucharze Niemiec i wyjazdowa porażka w starciu z St. Pauli.

Marco Rose zwolniony z Borussii Dortmund

W trakcie specjalnego spotkania, na którym pojawił się Marco Rose oraz najważniejsi przedstawiciele Borussii, podjęto decyzję o zakończeniu współpracy.

Następca niemieckiego szkoleniowca na ten moment jest nieznany.

Komentarze

komentarzy