Oficjalnie: Toni Kroos kończy reprezentacyjną karierę!

Udziałem w mistrzostwach Europy 2020, Toni Kroos kończy reprezentacyjną karierę. Piłkarz Realu Madryt poinformował w piątek, iż podczas starcia z Anglikami w 1/8 finału Euro 2020, rozegrał swój ostatni mecz dla kadry.

Toni Kroos zadebiutował w reprezentacji Niemiec podczas towarzyskiego starcia z Argentyną w marcu 2010 roku. Środkowy pomocnik pojechał wtedy na mistrzostwa świata w RPA, zaliczając cztery występy. Każdy z ławki rezerwowych. Kroos miał swój duży udział w ostatnim sukcesie kadry, czyli triumfie w mistrzostwach świata 2014, strzelając dwa gole oraz zaliczając cztery asysty na tym turnieju. W towarzyskim starciu z Peru, które miało miejsce 9 września 2018 roku, Toni Kroos ubrał opaskę kapitana. Rozegrał w tej roli łącznie cztery spotkania.

Kroos kończy reprezentacyjną karierę

O zakończeniu przygody z kadrą, Toni Kroos informował już przed startem wielkiej imprezy. Po odpadnięciu reprezentacji Niemiec, piłkarz Realu Madryt potwierdził swoją decyzję za pośrednictwem mediów społecznościowych  – Decyzję o rezygnacji podjąłem już jakiś czas temu. Od dawna było dla mnie jasne, że nie będę grać na mistrzostwach świata w Katarze. Głównie dlatego, ze chcę w pełni skoncentrować się na moich celach z Realem Madryt. Poza tym od teraz będę pozwalał sobie na przerwy, które nie istniały ze względu na grę w reprezentacji. To był dla mnie wielki zaszczyt, by móc nosić tę koszulkę przez tak długi czas. Robiłem to z dumą i pasją.

Dziękuje wszystkim sympatykom, którzy nieśli mnie i wspierali swoimi okrzykami i brawami. Dziękuje także krytykom za dodatkową motywację. Na sam koniec chciałbym bardzo podziękować Joachimowi Loewowi. Uczynił mnie narodowym zawodnikiem, a także mistrzem świata. Od dawna pisaliśmy historię sukcesu. To był dla mnie zaszczyt. Powodzenia dla Hansiego Flicka. 

Toni Kroos rozegrał dla dorosłej reprezentacji łącznie 106 spotkań, strzelając 17 goli.

Komentarze

komentarzy