Oficjalnie: Zmiana lokalizacji pierwszego meczu RB Lipsk-Liverpool!

W ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów gracze RB Lipska powalczą w dwumeczu z Liverpoolem. Pierwsze spotkanie obu klubów miało odbyć się na obiekcie „Byków”. W związku z tym, iż w Niemczech obowiązują przepisy, które uniemożliwiają przyjazd zawodnikom „The Reds” do Lipska, lokalizacja starcia została zmieniona. Obie ekipy zmierzą się na Puskas Arena w Budapeszcie.

Pandemia nadal wpływa na rozgrywki piłkarskie. Jak wiadomo, cały czas kibice nie wrócili na stadiony. W związku z nową odmianą koronawirusa, która została wykryta w Wielkiej Brytanii, wiele państw zablokowało loty z Wysp. W tym gronie są m.in. Niemcy.

Zmiana lokalizacji pierwszego starcia

Z tego też powodu pojawił się poważny problem z rozegraniem pierwszego meczu RB Lipsk z Liverpoolem, który miał odbyć się na stadionie zespołu z Bundesligi. Brak pozwolenia na podróż graczy „The Reds” sprawił, iż potrzebna była zmiana lokalizacji rozegrania tego spotkania.

W niedzielę UEFA poinformowała o nowym miejscu. Pierwszy mecz Lipska z Liverpoolem odbędzie się 16 lutego o godzinie 21:00 na obiekcie Puskas Arena w Budapeszcie. Międzynarodowa organizacja podziękowała w komunikacie za współpracę obu drużyn w celu rozwiązania tego kłopotu.