Osama… Vinladen w reprezentacji Peru

Nadawanie zagranicznych imion zawsze budzi skrajne emocje. W Polsce śmiejemy się z pomysłowości rodziców, której symbolem stały się dwa imiona – dla chłopców „Brajan”, a dla dziewczynek „Jessica”. Jednak są rejony świata, gdzie takie pospolite zapożyczenia są passe. Tam szuka się inspiracji wśród światowych gwiazd, niemal w każdej dziedzinie. Tym razem obiektem westchnień rodziców był… Osama Bin Laden. 

Wiele absurdalnych imion w Ameryce Południowej i Środkowej było już nadawanych, o czym kilka razy pisaliśmy. Były historie z pięcioma Riquelme na turnieju młodzieżowym, była wenezuelska Deyna, a teraz okazuje się, że są w Peru zwolennicy… Osamy Bin Ladena. Najsłynniejszy terrorysta w dziejach doczekał się dziecka nazwanego swoim imieniem. Sprawa wyszła na jaw, gdy 15-letni Osama Vinladen Jimenez Lopez  otrzymał powołanie do młodzieżowej reprezentacji swojego kraju i oczywiście zainteresował swoją osobą lokalne media.

Sam zawodnik wspomina, że na początku miał kłopoty z tym nazwiskiem, ale jak do wszystkiego, można się przyzwyczaić. Kilkukrotnie podpytywał swojego ojca o powód takiego, dość osobliwego, wyboru, ale nigdy nie udało mu się uzyskać odpowiedzi.

Przypomnijmy jeszcze, że literę „v” w języku hiszpańskim czytamy jako „b”, a zatem mimo odmiennej pisowni, niestety nie ma mowy tutaj o przypadku. Ojca, tudzież oboje rodziców zawodnika, po prostu trzeba mocno zganić, że chłopakowi zapewnili rozgłos w najmniej odpowiedni sposób. Jeśli już chcieli poszukać sobie idola, który miał być „dawcą” imienia dla ich potomka, to mogli nieco lepiej poszukać wśród znanych postaci na świecie…

To nie pierwszy przypadek w historii, gdy wokół piłki nożnej na świecie pojawia się postać Osamy Bin Ladena. W ubiegłym roku kibice Hansy Rostock wywiesili baner z jego podobizną na jednym z meczów, co miało symbolizować krytykę poczynań Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie. Szkopuł w tym, że zarówno kibicom Hansy, jak i rodzicom Osamy Vinladena Jimeneza Lopeza coś się odkleiło w głowie…

Odbierz 20 zł za darmo w Fortunie + bonus od depozytu do 400 zł!

http://cadenaser.com/ser/2017/09/29/deportes/1506688581_230175.html

Komentarze

komentarzy