Osiągnięto porozumienie w sprawie Mesuta Oezila. Niemiec opuszcza Arsenal!

Po ponad siedmiu latach spędzonych w Londynie, Mesut Oezil opuszcza Arsenal. Według ostatnich doniesień mediów, niemiecki pomocnik doszedł do porozumienia z zarządem w sprawie rozwiązania kontraktu. Już wkrótce 32-latek wyprowadzi się z Londynu, by przenieść się do Stambułu. Oezil podpisze kontrakt z Fenerbahce.

Na odejściu Mesuta Oezila najbardziej zależało Arsenalowi. Po części „Kanonierzy” są sami sobie winni. Londyński klub nie zgłosił niemieckiego gracza do żadnych rozgrywek, dlatego Oezil inkasował ogromną tygodniówkę „za nic”. W związku z tym, zespół z Premier League liczył na to, że uda się osiągnąć porozumienie w sprawie rozstania zawodnika z klubem.

Mesut Oezil opuszcza Arsenal

Ostatnie doniesienia mediów sugerują, że w końcu nastąpił przełom w całej sprawie. Jak informuje bowiem David Ornstein z „The Athletic” Arsenal osiągnął porozumienie w sprawie rozwiązania kontraktu z Mesutem Oezilem. Szczegóły nie są na ten moment znane. Niemiec na mocy kontraktu miał zarobić w Londynie jeszcze siedem milionów funtów.

Wiadomo natomiast, że już wkrótce Mesut Oezil zostanie zawodnikiem Fenerbahce. W najbliższym dniach 32-latek zjawi się w Stambule, by przejść testy medyczne i podpisać kontrakt. Oezil ma już uzgodnione warunki umowy z tureckim zespołem.

Komentarze

komentarzy