Osiemnaście ekscytujących lat. Fernando Torres kończy karierę!

Grał w Atletico, Liverpool Chelsea czy Milanie. Dziś kończy karierę. Fernando Torres za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych zakomunikował, że jego przygoda z czynną grą w piłkę ma swój kres.

Rozpoczął w młodzieżowych drużynach Atletico, by w 2001 roku dołączyć do pierwszego zespołu. Przez lata regularnie zdobywał gole dla madryckiej ekipy. W 2007 roku za kwotę 38 milionów euro przeniósł się do Liverpoolu.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

W zespole „The Reds” był filarem drużyny. Debiutancki sezon, Fernando Torres zakończył z 24 bramkami w Premier League. Kibice nie mogli wyobrazić sobie drużyny bez hiszpańskiego napastnika. Kiedy jednak Chelsea przywędrowała z bardzo atrakcyjną ofertą, Hiszpan zamienił Anfield na Stamford Bridge.

O grze Torresa w drużynie „The Blues” można pisać wiele. Fernando doświadczył prawdziwej blokady, którą trudno było wytłumaczyć. Wystarczy powiedzieć, że przez pierwsze pół roku, „El Nino” w czternastu ligowych meczach strzelił zaledwie… jedną bramkę.

Sukcesy zespołu

Po jego grze w barwach londyńskiego klubu, niektórzy doszli do pewnego wniosku. W Liverpoolu Torres zdobywał bramki, wyróżniał się indywidualnie, natomiast w Chelsea sięgał po puchary, jak chociażby Liga Mirzów czy FA Cup.

Przed sentymentalnym powrotem do Atletico, Fernando zaliczył jeszcze epizod w Serie A. Przygoda w Milanie także nie należała do wyjątkowych. Hiszpan odgrywał nie odgrywał kluczowej roli, czego dowodem jest 10 spotkań w lidze oraz 592 minuty spędzone na murawie w Serie A.

Z biegiem czasu, decyzja Torresa o powrocie do Atletico była jedną z najlepszych (o ile nie najlepsza) jaką napastnik mógł podjąć. Fernando był dość ważnym ogniwem madryckiego zespołu w sezonach 2015/2016 oraz 2016/2017.

Niecały rok temu, piłkarz zamienił Europę na Azję, a dokładniej Hiszpanię na Japonię. O grze w J1 League trudno cokolwiek napisać. Sam Torres niespecjalnie błyszczał w rozgrywkach, co potwierdzają tylko trzy gole w 28 meczach ligi japońskiej.

Po osiemnastu latach ekscytującej kariery, Fernando Torres za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował o zakończeniu kariery.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy