Ousmane Dembele na wylocie z Barcelony. Czy latem trafi do Włoch?

Czy sytuacja Ousmane’a Dembele niebawem się wyjaśni? Jak podaje “La Gazzetta dello Sport”, piłkarzem zainteresowani są Inter i Juventus.

Dziesięć kontuzji w trzy lata

Obecnego sezonu Ousmane Dembele nie może zaliczyć do udanych. Wystąpił w zaledwie dziewięciu meczach, w których zdobył jedną bramkę. Większość rozgrywek stracił z powodu urazu uda.

Można powiedzieć, że pobyt Francuza w “Blaugranie” jest naznaczony kontuzjami. Obecna kontuzja jest już jego dziesiątą. Łącznie 23-latek stracił ponad 400 dni na leczenie kolejnych urazów. Dlatego, poza poprzednim sezonem, jego forma była nieregularna.

Bardzo możliwe, że Ousmane Dembele niebawem zmieni otoczenie. Jak informuje “La Gazzetta dello Sport”, Francuz jeszcze latem może trafić do Włoch. Znalazł się bowiem na celowniku Juventusu oraz Interu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Rekordy okazały się niewypałami

Ile przyszły klub będzie musiał zapłacić za zawodnika Barcelony? Według doniesień, “Duma Katalonii” pozwoli mu odejść za 70 milionów euro. To zdecydowanie mniej niż klub na niego wydał w 2017 roku. Wówczas Borussia Dortmund zarobiła na nim 125 milionów euro. Stał się tym samym najdroższym piłkarzem w historii “Blaugrany”.

Niespełna pół roku później 20 milionów więcej kosztował Barcelonę Philippe Coutinho. Obecnie zarówno Francuz, jak i Brazylijczyk są łączeni z opuszczeniem klubu na stałe.

Komentarze

komentarzy