Paco Alcacer na wylocie z Borussii? Decyzja Favre’a to potwierdza

Paco Alcacer już niebawem opuści Borussię Dortmund? Hiszpański napastnik nie znalazł się w kadrze meczowej zespołu na mecz z Augsburgiem. Jak podaje Hector Gomez, zawodnik chciałby wrócić do Valencii.

Hiszpan trafił do Borussii pod koniec letniego okna transferowego w 2018 roku. Początkowo pełnił w zespole rolę jokera. Jednak dzięki takim występom, jak przeciwko Bayerowi Leverkusen i Augsburgowi, w których zdobył po wejściu z ławki kolejno dwie i trzy bramki, stał się podstawowym zawodnikiem.

Alcacer w całym sezonie 2018/2019 zdobył łącznie 18 bramek w 26 meczach ligowych. Jeszcze w trakcie rozgrywek Borussia zdecydowała się wykupić go z Barcelony za 21 milionów euro.

Obecny sezon już nie jest dla Hiszpana tak udany. Poza czterema pierwszymi spotkaniami w Bundeslidze, gdy zdobył pięć bramek, ani razu nie trafił do siatki. Ponadto, zmagał się z kontuzją kolana oraz urazem ścięgna Achillesa, a Lucien Favre wolał w ataku wstawiać Marco Reusa.

Na początku stycznia do Borussii dołączył Erling Braut Haaland. Przyjście utalentowanego Norwega oznaczało dla Haalanda spadek w hierarchii klubowych napastników. Brak zawodnika w kadrze na mecz z Augsburgiem tylko potwierdził jego słabnącą pozycję w klubie z Dortmundu.

Hiszpański dziennikarz Hector Gomez poinformował, że Paco Alcacer chciałby odejść z Borussii Dortmund i zasilić Valencię. Napastnik występował już w zespole “Nietoperzy”, zanim trafił do Barcelony. W 124 meczach zdobył 43 bramki w barwach Valencii i jeśli klub również wyrazi zainteresowanie zawodnikiem, niebawem ten dorobek się powiększy.

Komentarze

komentarzy