Patryk Dziczek zagra w Lazio

Włoskie media donoszą, że Patryk Dziczek w piątek przejdzie w Rzymie testy medyczne przed transferem definitywnym do Lazio. Rzymianie za polskiego zawodnika zapłacą dwa miliony euro.

Rzymski dziennik „Il Messaggero”, który zwykle jest dobrze poinformowany, zakomunikował, że Dziczek do Lazio dołączy już w tym tygodniu, ale tylko na chwilę. Zaraz po podpisaniu umowy ma trafić na wypożyczenie do Salernitany, która występuje w Serie B. W tym klubie gra także Paweł Jaroszyński, który trafił tam na wypożyczenie z Genoi.

Scenariusz z wypożyczeniem do Saletinary jest jak najbardziej prawdopodobny, ponieważ należy ona do Claudio Lotito, który jest także właścicielem Lazio. Nic więc dziwnego, że piłkarze rzymskiego klubu często trafią na wypożyczenie do drużyny z zaplecza Serie A. Docelowo mają się tam ograć i wrócić na Stadio Olimpico.

Potwierdził się zatem zakładany scenariusz od dawna, ponieważ Dziczek z włoskimi klubami łączony był już kilka miesięcy temu. Oferty z Udinese oraz Empoli nie przekonały jednak włodarzy gliwickiego klubu. Lazio było bardziej konkretne i zaproponowało więcej pieniędzy (dwa miliony euro zdaniem „Il Messaggero” – przyp.red).

Oczywiście trudno dziwić się Dziczkowi, że chciał trafił do Serie A. Nawet jeśli od razu zostanie wypożyczony do klubu Serie B, bez wątpienia zrobił krok do przodu w swojej karierze. W dużo gorszej sytuacji jest jednak mistrz Polski, który z tygodnia na tydzień staje się coraz słabszy. Jakiś czas temu gliwicki klubu opuścił Joel Valencia, który przeniósł się – także za 2 miliony euro – do angielskiego Brentford. Jeśli tak dalej pójdzie, Piast zamiast walczyć obronę tytułu, będzie miał problem, by uplasować się w grupie mistrzowskiej.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy