Patryk Klimala znalazł się w kręgu zainteresowań Celtiku

Patryk Klimala ma za sobą niezwykle udaną rundę. Nic dziwnego, że znalazł się na celowniku zagranicznych klubów. Sprowadzeniem młodzieżowego reprezentanta Polski jest zainteresowany Celtic.

Choć jesień nie była dla Jagiellonii zbyt udana, na postawę Patryka Klimali nie można za bardzo narzekać. 21-latek wystąpił w 17 ligowych spotkaniach, w których zdobył siedem bramek i zaliczył trzy asysty. Poza tym, zanotował udane występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. W eliminacjach do Mistrzostw Europy zanotował dwa gole i asystę.

Do tej pory Patryk Klimala był łączony z przenosinami do Włoch, gdyż znalazł się pod obserwacją Genoi. Do konkretów jednak nie doszło. Według doniesień “The Scottish Sun”, zawodnikiem Jagiellonii zainteresował się Celtic.

Do tej pory mówiło się, że szkocki klub zdecyduje się na transfer Andraża Sporara, słoweńskiego napastnika Slovana Bratysława. Alternatywą dla Celtiku okazał się Patryk Klimala. Polak miałby być zmiennikiem bądź zastępstwem napastnika, Odsonne’a Eduarda. 21-letni Francuz jest obserwowany przez m.in. Borussię Dortmund i Crystal Palace, dlatego możliwe że już za jakiś czas opuści Glasgow.

Jeśli Szkoci zdecydują się na transfer Patryka Klimali, będą musieli się liczyć z wydatkiem czterech milionów euro. Tyle bowiem wynosi klauzula w kontrakcie zawodnika Jagiellonii.

Fot. YouTube

Komentarze

komentarzy