Pedro uzgodnił warunki z nowym klubem. Nie dokończy sezonu w Chelsea?

Pedro
Pedro

To ostatni sezon Pedro w barwach Chelsea. Hiszpan wkrótce przeniesie się do Włoch i podpisze kontrakt z Romą. Według ostatnich doniesień mediów, 32-latek może nie dokończyć sezonu na Stamford Bridge. Ofensywny gracz nie zamierza ryzykować doznania kontuzji.

Do ekipy „The Blues” Pedro dołączył w 2015 roku, przenosząc się z Barcelony. Zespół ze stolicy Anglii zapłacił za zawodnika 27 milionów euro. Do kampanii 2019/2020, Hiszpan był ważnym ogniwem zespołu.

Sytuacja uległa zmianie, gdy drużynę przejął Frank Lampard. Pedro zaczął pełnić rolę rezerwowego, rozgrywając zaledwie 9 spotkań w Premier League. Sytuacja kontraktowa piłkarza sugerowała, iż 32-latek wkrótce pożegna się z klubem.

Pedro przejdzie do Romy

Według informacji „The Athletic”, Pedro jest już o krok od przenosin do Romy. Gracz ma podpisać z włoskim zespołem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy. Na mocy umowy, Hiszpan może liczyć na tygodniówkę rzędu 56 tys. funtów tygodniowo.

Kwestia przeprowadzki jest na tyle zaawansowana, iż piłkarz rozważa zakończenie przygody z Chelsea już na początku lipca.

Chelsea straci zawodnika?

W związku z nowymi przepisami, piłkarz ma prawo podpisać z zespołem krótkoterminowy kontrakt. Jak donosi „The Athletic”, Pedro niechętnie spogląda na takie rozwiązanie. Hiszpan obawia się, że dozna kontuzji, która może wpłynąć na jego przenosiny do Romy.

Tym samym Frank Lampard może stracić jedną z opcji do ofensywy.

Komentarze

komentarzy