Peter Bosz zwolniony z Bayeru Leverkusen. Klub ogłosił już następcę!

Istotna zmiana na ławce trenerskiej jednego z zespołu z Bundesligi. Peter Bosz nie jest już szkoleniowcem Bayeru Leverkusen. To efekt rozczarowujących wyników ekipy „Aptekarzy”. Następcą Holendra został Hannes Wolf, który poprowadzi drużynę do końca obecnego sezonu.

W świetnym stylu Bayer rozpoczął kampanię 2020/2021. Był nawet moment, gdy klub z Leverkusen zajmował pierwsze miejsce w tabeli. Wszystko zaczęło się jednak sypać od porażki z Bayernem Monachium, która miała miejsce w połowie grudnia. Wystarczy bowiem powiedzieć, że od tego czasu Bayer Leverkusen wygrał zaledwie trzy ligowe spotkania.

Bosz zwolniony z klubu

Tuż przed przerwą reprezentacyjną, ekipa „Aptekarzy” doznała dotkliwej wyjazdowej porażki z Herthą BSC. Ten mecz przesądził o losie Petera Bosza. We wtorek Bayer Leverkusen poinformował, iż holenderski szkoleniowiec opuścił zespół.

Drużynę do końca sezonu poprowadzi Hannes Wolf, który w przeszłości był trenerem m.in. Stuttgartu czy Hamburgu. Z kolei rolę asystenta otrzymał Peter Hermann, który był lata temu szkoleniowcem drugiej drużyny „Aptekarzy”.