Pierwsze szczegóły odnośnie przyszłości De Ligta. Trener Ajaksu wskazał nowy klub Holendra?

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt

Saga związana z transferem Matthijsa De Ligta powoli zaczyna nabierać coraz więcej konkretów. Jedno już wiemy – 19-latek na pewno w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw Ajaksu. Do jakiego klubu ostatecznie jednak trafi?

Informacja przekazana wczoraj przez Erika Ten Haga nie była oczywiście zaskoczeniem. Po transferze De Jonga za około 86 milionów euro, wszyscy czekali na oficjalne potwierdzenie odejścia także drugiego uzdolnionego reprezentanta „Oranje”.  Przed transakcją pomocnika, media spekulowały, że Barcelona podpisze kontrakt z dwoma wspomnianymi zawodnikami jednocześnie, lecz póki co nadal istnieje temat transferu do innych zespołów.

Przez ostatnie miesiące oprócz „Dumy Katalonii” wspominano przede wszystkim o Bayernie Monachium, Juventusie, a także o PSG. Młody obrońca przed starciem ze „Starą Damą” w Lidze Mistrzów wspominał nawet o takim scenariuszu, ale szkoleniowiec Ajaksu widzi faworytów w innych ekipach.

– Nie ma żadnych szans na to, że De Ligt będzie kontynuował dalsza karierę w Ajaksie. Zbyt wiele klubów jest nim zainteresowanych i tego lata nas opuści. Póki co nie wiem, czy będzie to Bayern czy Barcelona –  stwierdził Ten Hag niemieckiemu dziennikowi „Süddeutsche”.

Holender jest obecnie wyceniany na około 80 milionów euro. Nie zapominajmy, że agentem zawodnika jest nie kto inny jak Mino Raiola, który na pewno przy tej transakcji zechce zgarnąć kilka bądź kilkanaście milionów euro do własnej kieszeni.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy