Piłkarz Górnika Zabrze podejrzany o gwałt

Piłkarz Górnika Zabrze jest podejrzany o gwałt. Grozi mu dziesięć lat więzienia, co oznaczałoby również prawdopodobnie koniec jego kariery piłkarskiej. Klub wydał oświadczenie w tej sprawie.

Do przestępstwa miało dojść w nocy z soboty na niedzielę w Katowicach. Dawid K. wraz z kompanem Marcinem N. spędzali wieczór w klubach przy ul. Mariackiej. Następnie przenieśli się wraz z poznanymi znajomymi do mieszkania przy tej samej ulicy. To właśnie tam obaj mężczyźni mieli zgwałcić jedną z zaproszonych kobiet.

Nad ranem Dawid K. oraz Marcin N. zostali zatrzymani przez policję. Obaj mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Jeśli zarzuty zostaną potwierdzone, grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Klub wydał już, na łamach Super Expressu, oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Górnik Zabrze jest głęboko poruszony pojawiającymi się informacjami, które dotyczą zawodnika naszego klubu. Deklarując, że Górnik Zabrze zawsze będzie potępiał wszelkie łamanie prawa, jednocześnie prosimy wszystkich o powstrzymanie się od komentowania sprawy oraz wydawania jakichkolwiek osądów do czasu zakończenia prowadzonych przez prokuraturę i policję działań. Sprawa nie ma związku z obowiązkami zawodowymi piłkarza, stąd klub nie ma dostatecznej wiedzy, a tym samym podstaw, by komentować doniesienia medialne. Wierzymy natomiast, że wszystkie aspekty tej sprawy zostaną zbadane, a wszelkie niejasności wyjaśnione.

Jednocześnie informujemy, że klub wystąpi do stosownych organów ścigania z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących prowadzonego postępowania.

Fot. YouTube

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy