Piłkarz Lechii Gdańsk srebrnym medalistą Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej

Czy myśleliście, że kiedykolwiek piłkarz ekstraklasy zdobędzie srebrny medal Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej? A jednak, jemu się to udało. Mowa oczywiście o Egym Maulanie Vikrim, który wraz z kadrą Indonezją zajął drugie miejsce podczas turnieju.

Trzydziesta edycja Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej odbywa się w Filipinach. Zawody mają miejsce co dwa lata, zazwyczaj późną jesienią. W ostatnich latach tylko raz, w 2015 turniej został zorganizowany w czerwcu. Najbardziej utytułowanymi państwami zawodów są Tajlandia, Indonezja i Malezja.

Również w piłce nożnej najbardziej utytułowaną reprezentacją są Tajlandczycy (nie należy mylić z Tajami). Kadra sięgnęła po złoty medal w trzech poprzednich edycjach. Tym razem jednak zespół zakończył turniej na fazie grupowej, o czym zaważyła przegrana z Indonezją 2:0. Jedną z bramek w tym meczu zdobył Egy Maulana Vikri.

Zawodnik Lechii Gdańsk doszedł wraz z zespołem do finału, gdzie uległ reprezentacji Wietnamu 3:0. Dwie bramki w meczu zdobył piłkarz Heerenveen, Doan Van Hau, a jedną piłkarz Hanoi FC, Do Hung Dung.

Egy Maulana Vikri zakończył turniej z czterema golami na koncie. Piłkarz Lechii był jednym z podstawowych zawodników zespołu, który zdobył srebrny medal w rozgrywkach. Dla piłkarskiej kadry Indonezji było to jedenaste podium w historii. Dotychczas Indonezyjczycy zgromadzili dwa pierwsze, pięć drugich i cztery trzecie miejsca.

Czy Egy Maulana Vikri za jakiś czas zagości w pierwszym składzie Lechii na dłużej? Do tej pory wystąpił w zaledwie trzech meczach ekstraklasy. Pomocnik przebywa w Polsce już półtora roku, aczkolwiek jeszcze nie miał okazji, by regularnie prezentować swoje umiejętności. Ekstraklasa pozna się jeszcze na talencie “indonezyjskiego Messiego”?

Fot. YouTube

Komentarze

komentarzy