Piotr Nowak mógł zostać trenerem Legii Warszawa

Piotr Nowak w latach 2016-2017 prowadził Lechię Gdańsk. W programie “Hejt Park” trener wyznał, że otrzymał oferty z Legii Warszawa.

Sukcesy za Oceanem

Piotr Nowak to szkoleniowiec znany nie tylko w Polsce, ale również za Atlantykiem. Do USA trafił w 1998 roku i przez pięć lat z powodzeniem występował w Chicago Fire. Potem został trenerem i prowadził m.in. DC United, z którym zdobył mistrzostwo kraju. Przez pewien czas był również szkoleniowcem reprezentacji olimpijskiej USA.

Piotr NowakLechia

W 2016 roku Piotr Nowak postanowił spróbować sił w Polsce. Wówczas trafił do Lechii Gdańsk, którą prowadził przez blisko dwa lata. Potem jeszcze przez kilka miesięcy piastował funkcję dyrektora sportowego klubu.

Był bliski podpisania kontraktu z Legią

W programie “Kanału Sportowego”, trener wyznał, że gdy trenował Lechię, otrzymywał propozycje z Legii.

Były trzy propozycje od Legii Warszawa, bym objął tam pozycję trenera. Było bardzo blisko, dostawałem SMS-y od moich byłych piłkarzy którzy byli przekonani, że obejmę tę drużynę – wyznał były trener Lechii podczas “Hejt Parku” dla Kanału Sportowego.

Ostatecznie Nowak wtedy pozostał w Gdańsku i nigdy nie objął drużyny z Warszawy. Od czasu rozstania z Lechią, pozostaje bez klubu.

Fot. YouTube