PKO BP Ekstraklasa trafiła do w egzotycznych krajów!

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa prężnie działa w kontekście rozszerzania praw do transmisji rozgrywek u zagranicznych nadawców. We wtorek liga poinformowała, iż sezon 2020/2021 jest pokazywany w siedemnastu krajach. Dwa z nich to zupełnie nowi nadawcy. Mowa o dość egzotycznych miejscach.

Ekstraklasa przedłużyła kontrakty do 2025 roku w takich krajach jak Niemcy, Austria czy Szwajcaria. Największą uwagę w komunikacie ligi dotyczącym transmisji przykuwa jednak wiadomość o nowych nadawcach. PKO BP Ekstraklasa pojawiła się na terenie Indonezji oraz Timoru Wschodniego. Zaskoczenie wzbudza przede wszystkim ten drugi kraj.

Jest pewien powód

Z pewnością spory wpływ na zainteresowanie prawami ze strony Indonezji ma fakt, iż w Lechii Gdańsk występuje Indonezyjczyk Egy Maulana Vikri. Nic dziwnego, że każdy mecz Lechii pojawi się w planie transmisji. Za pokazywanie spotkań w tym kraju odpowiada Mola.TV. Obie strony ustaliły, iż trzy mecze kolejki (w tym spotkanie Lechii) będą pojawiać się w Indonezji.

Wspomniany nadawca odpowiada również za transmisje w Timorze Wschodnim, w którym zasady transmisji są identyczne (3 mecze w kolejce, przy czym zawsze spotkanie Lechii Gdańsk).

Komentarze

komentarzy