PKO Ekstraklasa będzie transmitowana przez norweskie media

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa

PKO Ekstraklasa będzie transmitowana w Norwegii. Spółka Amedia, właściciel mediów internetowych, wykupiła prawa do emisji polskiej ligi.

PKO Ekstraklasa podbije Europę?

Rozgrywki PKO Ekstraklasy wracają 29 maja. Polska liga jest jedną z pierwszych w Europie, która zdecydowała się na powrót. Większość rozgrywek Starego Kontynentu rusza bowiem w czerwcu albo zakończyła przedwcześnie sezon.

Tym samym zagraniczne koncerny medialne decydują się na zakup praw do emisji meczów ekstraklasy. Najpierw podano informację, że rozgrywki będą transmitowane w Portugalii. Taki ruch podjęła również spółka Amedia, do której należą portale “Nettavisen.no” oraz “Direktesport.no”. To właśnie na tych stronach Norwegowie będą mogli śledzić mecze polskiej ligi.

Wzrośnie popularność Lecha i Wisły Płock?

O ile z wcześniej wspomnianej Portugalii w Polsce gra dziewięciu piłkarzy, Norwegów występuje w ekstraklasie tylko dwóch. Thomas Rogne jest piłkarzem Lecha Poznań, natomiast Torgil Gjertsen w lutym zasilił Wisłę Płock. Już chyba wiadomo, czyje mecze będą się cieszyć największą popularnością…

Komentarze

komentarzy