Polonia Warszawa ogłosiła cele na kolejne lata. Na kiedy zaplanowano powrót do ekstraklasy?

Kilka tygodni temu Gregoire Nitot oficjalnie przejął akcję Polonii Warszawy. Jak się okazuje Francuz ma ambitne plany na kolejne lata i ma zamiar jak najszybciej wrócić do ekstraklasy. Ile konkretnie to potrwa? Zgodnie z jego wyliczeniami – około 10 lat.

Właściciel oraz prezes stołecznego klubu przedstawił plan rozwoju Polonii i propozycje współpracy z zarządcami miasta. Z 35-stronicowego dokumentu jasno możemy wyczytać w jakim kierunku ma zamiar zmierzać stołeczna drużyna. Nitot potwierdził, że dotychczas zainwestował już 2,7 mln zł, a przez kolejne lata na te cel ma zamiar przeznaczyć dodatkowe 10 mln.

– Chcę, abyśmy za maksymalnie 10 lat wrócili do Ekstraklasy. Obecnie w Polonii wdrożyłem już plan naprawczy. Wszystkie należności zarówno wobec Miasta (750.097 zł), Aktywnej Warszawy (386.919 zł), jak i innych wierzycieli zostały już spłacone, a pozostałe płatności regulujemy na bieżąco – twierdzi Francuz.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Właściciel klubu doskonale sobie zdaję sprawę, że kluczową kwestią będzie pomoc od miasta. W związku z tym poprosił władze o udostępnienie klubowi odpowiedniej infrastruktury, w tym przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych na obecnym stadionie w celu poprawy panujących tam warunków dla kibiców. Dodatkowo Nitot jest przekonany, że w momencie powrotu Polonii do 1 ligi, Warszawa powinna zaangażować się w projekt budowy nowego stadionu.

Z dokumentu poznaliśmy także strukturę władz klubu:

Źródło: http://www.kspolonia.pl/, Plan rozwoju KS Polonia Warsawa

To co grzeje jednak kibiców, to oczywiście plany na przyszłość. A te są długoterminowe. Polonia obecnie znajduje się w III lidze. Jednak ze względu na wczorajszą decyzję PZPN I MZPN, klub spadnie do IV ligi, po tym jak zajął 17 miejsce w tym sezonie. Z tego powodu plany zostaną przesunięte o dwa lata. Jak jednak wyglądała ta symulacja przed decyzjami związków?

Źródło: http://www.kspolonia.pl/, Plan rozwoju KS Polonia Warsawa

No cóż, wypada z pewnością kibicować takim planom. Polska piłka potrzebuje dwóch silnych klubów w tak dużym mieście jak Warszawa.

Dodatkowo Polonia poinformowała, że latem przejdzie spore zmiany jeśli chodzi o kadrę klubu. Zespół ma zasilić 3-4 doświadczonych graczy, a także 2-3 juniorów o dużym potencjale. Pozycje, na które szukają graczy to: napastnik, prawy obrońca, prawy skrzydłowy, rozgrywający, środkowy obrońca i środkowy pomocnik.

Komentarze

komentarzy