Polska zorganizuje finały Ligi Narodów? Jest jeden warunek

Najbliższa Liga Narodów może mieć kluczowe znaczenie dla reprezentacji Polski, ponieważ wyniki z tych rozgrywek wpłyną na ustawienie koszyków do eliminacji mistrzostw świata w 2022 roku. Jak się okazuje, kadrowicze powalczą także o inny cel, jakim jest organizacja finałowego turnieju.

Polska zorganizuje finały Ligi Narodów?

Polska w Lidze Narodów zmierzy się z Holandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Na pierwszy rzut oka grupa wydaje się naprawdę trudna. Jednak nasi kadrowicze będą zmotywowani, aby ją wygrać, ponieważ da to nam przepustkę do organizacji tzw. final 4.

–Tak naprawdę też nad tym pracowaliśmy. Jeśli sportowo wszystko pójdzie dobrze, wygramy ciężką grupę, będziemy gospodarzem Final Four. Gościlibyśmy cztery najlepsze zespoły na stadionie Legii i na PGE Narodowym we wrześniu lub październiku 2021 roku. Taki turniej byłby jak mini Euro, zainteresowanie byłoby ogromne – stwierdził Maciej Sawicki w rozmowie z „Weszlo”.

Dodatkowo sekretarz generalny PZPN potwierdził, że zgrupowania kadry odbędą się w październiku oraz listopadzie. Pierwsze mecze (z trzech) na obu zgrupowaniach będą towarzyskie, a następnie rozegrane zostaną starcia w Lidze Narodów.

Co z przygotowaniami do EURO?

Brak zmian w kontekście 12 gospodarzy przyszłorocznego EURO sprawia, że plany związane z mistrzostwami Europy nie ulegną zmianie.

– Powtórzymy ten schemat, który wypracowaliśmy przed Euro w tym roku. Zgrupowanie w Opalenicy, baza w Dublinie. Stamtąd będziemy podróżować na mecz do Bilbao, wracać do Dublina. To, że dwa mecze rozgrywamy w stolicy Irlandii zdecydowało, gdzie będziemy przebywać w trakcie Euro.

Komentarze

komentarzy