Porozumienie zawarte, Romelu Lukaku szczęśliwy. Belgijski napastnik trafi do Serie A!

Romelu Lukaku

Dobiega końca kolejna saga transferowa. Romelu Lukaku dopiął swego. Belgijski napastnik od przyszłego sezonu będzie nosić barwy Interu. Według doniesień włoskich źródeł, oba kluby osiągnęły porozumienie, a sam zawodnik uzgodnił warunki kontraktu!

Prawdziwie kryzysową sytuację przeżył Manchester United w momencie, gdy 26-letni piłkarz nie wrócił do ośrodka treningowego we wtorek. Klub nie miał wyjścia i ukarał belgijskiego piłkarza. Taka postawa Romelu Lukaku nie stawiała „Czerwone Diabły” na dobrej pozycji w kontekście negocjacji transferu snajpera. Nie zaskakuje zatem fakt, iż w środę klub z Old Trafford uzgodnił warunku transakcji związanej z napastnikiem.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Jak informują media, Manchester United ma otrzymać za Lukaku kwotę, jaką klub wydał za piłkarza w 2017 roku. Sam Belg podpisze pięcioletni kontrakt, na mocy którego będzie zarabiać 300 tys. funtów tygodniowo. Romelu już w czwartek ma przejść testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z włoską ekipą.

Można przypuszczać, że „Czerwone Diabły” rozglądną się za nowym napastnikiem w ostatnich godzinach okna transferowego. Opcji na rynku nie ma za wiele, więc ekipie z Old Trafford pozostają dwa scenariusze.

Pierwszy z nich to podpis wolnego zawodnika jakim jest chociażby Fernando Llorente. Hiszpan zapewne pełniłby funkcję rezerwowego zawodnika. Ole Gunnar Solskjaer miałby w swoich szeregach typową „dziewiątkę”, która dobrze gra głową.

Drugie rozwiązanie to wpłata klauzuli wykupu piłkarza np. jednej z hiszpańskim ekip. Przy takim rozwiązaniu pozostaje znacznie więcej papierkowej roboty. Czy „Czerwonym Diabłom” uda się sprowadzić nowego snajpera na Old Trafford? Przekonamy się już w czwartek.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy