„Oszukać przeznaczenie: Portugalia” – setki kibiców ewakuowane z trybuny

W idealnym świecie piłka nożna byłaby sportem, w którym nikomu nie dzieje się krzywda, nikt nie jest do siebie negatywnie nastawiony, a kibice na trybunach urządzają sobie sielankę i wspierają ulubieńców. Niestety tak nie jest, a narażanie zdrowia to nie tylko problem piłkarzy. Często z różnych przyczyn ucierpieć mogą obserwatorzy, a taka tragedia była bardzo blisko w portugalskim Estoril.

W 18. kolejce NOS Liga ostatnie w tabeli Estoril Praia podejmowała wicelidera – FC Porto. W 17 minucie poniedziałkowego spotkania gospodarze nieoczekiwanie objęli prowadzenie, skutecznie broniąc go do końca pierwszej połowy. Druga odsłona przyniosła wiele emocji, niestety nie tych piłkarskich. W jej trakcie odkryto ogromne pęknięcia w konstrukcji stadionu, między innymi w kolumnach podtrzymujących jedną z trybun. Organizatorzy meczu po krótkiej konsultacji postanowili ewakuować na murawę całą północną trybunę Estadio Antonio Coimbra da Mota, a piłkarzy odesłali do szatni.

Po kilkunastu minutach narad postanowiono, że mecz zostanie przełożony. Zastanawiano się, czy nie wpuścić kibiców z powrotem na trybunę i dokończyć spotkanie, zadecydował jednak -zresztą bardzo słusznie – zdrowy rozsądek. Kibic kibicowi nierówny, ale jeśli ludzie znajdujący się na naruszonej części stadionu zaczęliby skakać, wszystko mogłoby się skończyć naprawdę tragicznie. Na całe szczęście w porę zauważono pęknięcia, które są wynikiem poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Portugalii. Epicentrum znajdowało się ok. 120 km od stadionu w nadmorskiej miejscowości.

Fortuna: Odbierz 100 zł na zakład bez ryzyka lub 20 zł ZA DARMO + bonus od depozytu do kwoty 400

Komentarze

komentarzy