Portugalia walczy o półfinał, a na drodze staje pogromca Francji

portugalia

Ostatnia kolejka w grupie B oznaczać będzie na pewno gole. Hiszpanie mający zapewniony już awans wyjdą naprzeciw Serbom, a w drugim spotkaniu Portugalia powalczy o jak najlepszy rezultat, dający awans do półfinału z drugiego miejsca. Przeszkodzić w tym mogą pogromcy reprezentacji Francji.

Mowa o Macedonii, która w dwóch meczach zgromadziła tylko jeden punkt, ale to nie mówi wszystkiego. Choć z Hiszpanią przegrała aż 0:5, stworzyła sobie aż o dziesięć więcej okazji niż „La Rojita”. W drugim spotkaniu zremisowała z Serbią, która decydującego gola zdobyła już w doliczonym czasie gry. Pamiętajmy też, że na ten turniej Macedończycy awansowali, wyprzedzając w grupie Francuzów, czyli ekipę napakowaną gwiazdami młodzieżowej piłki. To wszystko pokazuje, że nie mamy do czynienia z przypadkiem i daje nadzieje, że dziś podopieczni Blagoji Milevskiego jeszcze raz postawią się większym. Macedonia już o nic nie gra, podchodzi do spotkania na luzie i będzie chciała dobrze pożegnać się z Euro U-21, a to może być czynnikiem decydującym.

Po drugiej stronie barykady Portugalczycy, którzy w pierwszym spotkaniu pokonali Serbów i w pozytywnych nastrojach przystępowali do hitu z Hiszpanią. Ta jednak szybko pokazała, kto jest zdecydowanym faworytem do zdobycia tytułu młodzieżowego mistrza Europy, i wygrała 3:1. Teraz podopieczni Ruiego Jorge’a muszą wygrać i to jak najwyżej, a potem patrzeć na pozostałe drużyny z drugich miejsc w grupach. Do półfinału wchodzi bowiem tylko jedna – najlepsza spośród ulokowanych tuż za liderami grup. Portugalczycy liczą, że w końcu dobre spotkanie rozegra Renato Sanches, czyli jedna z największych gwiazd turnieju, która dotychczas nie obroniła tego miana.

 

forBET – Zarejestruj się z kodem EURO21, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250zł!

Komentarze

komentarzy