Powrót Mourinho coraz bliżej. Portugalczyk otrzymał propozycję trzyletniego kontraktu

Jose Mourinho
Jose Mourinho

Latem może dojść do wielu przetasowań na pozycjach menedżerów we włoskiej Serie A. Powodem jest „bezrobocie” takich menedżerów jak Jose Mourinho oraz Antonio Conte.

Obaj menedżerowie zechcą wrócić do zawodu po niemalże roku rozłąki. Zgodnie z informacjami „L’Equipe”, Roma zaproponowała Portugalczykowi trzyletni kontrakt, ale 56-latek decyzję podejmie najprawdopodobniej po zakończeniu obecnej kampanii ze względu na możliwy brak awansu do Ligi Mistrzów.

Alternatywą dla „The Special One” pozostaje PSG, lecz francuski klub wydaje się obecnie popierać Thomasa Tuchela. Mourinho od kilku lat stale jest łączony z objęciem Paryżan, najbliżej oczywiście było mu do tych przenosin w 2016 roku – konkretnie przed przejęciem Manchesteru United.

W międzyczasie ma wyjaśnić się przyszłość Conte. Włoch także otrzymał nieformalną ofertę od rzymskiego zespołu, ale faworytem po jego usługi wydaje się Inter. Informacje „La Repubblica” potwierdzają, że dyrektor Interu, Giuseppe Marotta, spotkał się ze szkoleniowcem w tym tygodniu i poprosił go, aby ten poczekał przed podpisaniem jakiegokolwiek kontraktu do zakończenia sezonu.

Conte w Mediolanie może otrzymać o wiele lepsze narzędzia do pracy aniżeli w Romie. Prezydent „Nerazzurri”, Steven Zhang jest gotowy zaoferować 49-latkowi pensję na poziomie 16 milionów euro rocznie oraz sporą liczbę pieniędzy na letnie wzmocnienia.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy