Powstanie film o Jakubie Błaszczykowskim

Darmowe kamera

Jakub Błaszczykowski doczeka się filmu o sobie. Taką informację podały media, między innymi Tomasz Włodarczyk. Nakręcić go mają te same osoby, które zrealizowały dokument o Robercie Lewandowskim.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Film o Jakubie Błaszczykowskim

Jak podaje Tomasz Włodarczyk, Jakub Błaszczykowski doczeka się filmu o samym sobie. Za realizację odpowiedzialna będzie Papaya Films, która stworzyła już dokument o Robercie Lewandowski. „Lewandowski-Nieznany” można wciąż obejrzeć na Amazon Prime Video. Kamery Papaya Films nagrywały Błaszczykowskiego podczas pożegnalnego meczu z Niemcami. Obecnie trwa zbieranie archiwalnych materiałów. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie się premiera filmu o Jakubie Błaszczykowskim.

Będzie co montować

16 czerwca Jakub Błaszczykowski oficjalnie zakończył karierę reprezentacyjną. Zagrał dla naszego kraju 109 razy i strzelił 21 bramek. W 2005 roku rozpoczęła się jego prawdziwa kariera. Wtedy Kuba dołączył do Wisły Kraków. Po dwóch latach gry przeniósł się do Borussii Dortmund. Niemiecki klub zapłacił wówczas za transfer ponad 3 miliony euro. Wyrósł na legendę BVB. Zagrał w finale Ligi Mistrzów, dwukrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec, a trzykrotnie sięgał po Superpuchar Niemiec. Łącznie rozegrał 253 spotkania dla Borussii Dortmund, w których strzelił 32 gole. Następnie przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do Fiorentiny, a później do Wolfsburga, ale Błaszczykowski w żadnym z tych zespołów nie odzyskał znakomitej dyspozycji. Na koniec piłkarskiej kariery wrócił do Wisły Kraków.

Komentarze

komentarzy