Poznaliśmy cenę za Krychowiaka. Ile za Polaka zapłacił rosyjski zespół?

Grzegorz Krychowiak w ostatnich miesiącach regularnie zdobywał nagrody dla najlepszego zawodnika miesiąca Lokomotiwu Moskwa. Nic zatem dziwnego, że obecnie jego transfer do tej drużyny za tak niską kwotę jest uważany za obłędną promocję. Ile zatem tak naprawdę klub z Rosji zapłacił za reprezentanta Polski?

Wartość pomocnika tuż po przenosinach do PSG drastycznie spadła. Polak trafiał do Paryża za około 35 milionów euro, ale Paryżanie dość szybko zaczęli żałować tej inwestycji. Rok później trafił do West Bromwich Albion, a następnie zasilił Lokomotiw Moskwa. Na początku na zasadzie wypożyczenia, zaś po jakimś czasie ogłoszono transfer definitywny.

Pierwotnie rosyjskie media informowały o wydanych 12 milionach euro na Krychowiaka. Jak się jednak okazuje, ta transakcja wygląda jeszcze lepiej ze strony Lokomotiwu, co zdradził Erik Stoffelshaus, były dyrektor sportowy tego klubu. W rozmowie z Sport-Express stwierdził, że wypożyczenie na sezon 2018/2019 kosztowało ich raptem milion euro dla PSG.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Jeśli chodzi o wykup, to w tym przypadku kwota została rozłożona na cztery lata. W ciągu pierwszych dwóch lat zespół z Moskwy przekazał dla Paryżan po 2,5 miliona euro, a następnie ta kwota spadła do 2 milionów euro. Łącznie daje to 10 milionów, co dziś wygląda naprawdę na dobrą okazję.

– Rok temu wyglądało to nam na dobrą ofertę. Teraz po sezonie i grze Grzegorza, jest po prostu świetna. Grzegorz dwukrotnie wygrał Ligę Europejską i grał 69 razy w reprezentacji Polski. Szczerze mówiąc, nadal jestem zaskoczony, że udało nam się kupić takiej klasy gracza do naszego klubu.

Rzeczywiście był to sukces Lokomotiwu Moskwa, który wiedział, jak wykorzystać bardzo skomplikowaną sytuację, aby ożywić gracza z pewną jakością. Grzegorz w PSG kompletnie sobie nie poradził. Można powiedzieć, że nie dostał byt wielu szans na pokazanie swoich umiejętności, a do tego wszystkiego należy doliczyć także kontuzje kolana.

Czy dla Krychowiaka Lokomotiw to jednak ostatni klub w karierze na europejskim poziomie? Lata lecą i 30-letni piłkarz nigdy nie będzie miał takiej pozycji na rynku transferowym z powodu ostatnich lat swojej kariery. Możemy się zatem spodziewać, że nasz reprezentant dopełni kontrakt w Moskwie (umowa do czerwca 2022 roku) i wówczas poszuka innego klubu. Kto wie, może MLS byłby dla niego dobrym kierunkiem?

Komentarze

komentarzy