Poznaliśmy przyszłość Neuera? Legenda Bayernu zdradziła, co zrobi Niemiec

Podczas przerwy od rozgrywek wywołaną pandemią koronawirusa Bayern Monachium stara się rozwiązać sprawy związane z kontraktami swoich najlepszych zawodników. Póki co Rummenigge potwierdził, że jego klub skupi się na przedłużeniu kontraktów z Alabą, Muellerem, Neuerem czy Thiago. Ten drugi wczoraj potwierdził nową umowę do 2023 roku. Kiedy jego drogą podążą inni gracze?

Największy dylemat ma oczywiście Manuel Neuer. Niemiec wchodzi powoli w ostatni rok swojej umowy i obecnie jest mało prawdopodobne, że podpisze kontrakt. Kością niezgody jest oczywiście długość nowego porozumienia. Bramkarz oczekuje zobowiązania na najbliższe pięć lat, na co nie chce przystać mistrz Bundesligi.

Głos w tej sprawie postanowił zabrać Lothar Matthaus. Legenda „Bawarczyków” twierdzi, że takie rozbieżności mogą sprawić, że golkiper opuści Monachium już tego lata.

– Bardzo dobrze rozumiem jego chęć zabezpieczenia się na przyszłość. Ale pięć lat to wiele lat w futbolu. Moim zdaniem Manuel nie powinien zapominać, jak lojalny był dla niego Bayern na każdym etapie jego kariery. Dla obu stron byłoby cudownie, gdyby Manuel został jeszcze kilka lat. Powinien najpierw przedłużyć kontrakt o trzy lata, a jeśli nadal będzie zdrowy i w dobrej formie, to wówczas obie strony ponownie usiądą do rozmów. 

– Myślę jednak, że wszystko wskazuje na jego odejście. Prawdopodobnie  w Bayernie oczekiwano od niego nieco więcej, a oczekiwania, które sam sobie postawił, były niewątpliwie wyższe. Nie sądzę, żeby nadal grał w Monachium w następnym sezonie.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Wygląda więc na to, że Neuer nie podąży tropem Thomasa Muellera, który związał się z Bayernem do 2023 roku. Podobne warunki zaproponowano bramkarzowi, lecz ten nie ma zamiaru tego zaakceptować. Poniekąd możemy zrozumieć tutaj także sam klub, ponieważ dla niego to ogromne ryzyko.

Czy zatem mistrz świata z 2014 roku odejdzie już podczas letniego okienka? W ostatnich tygodniach najwięcej mówiło się o jego przenosinach do Chelsea, ale nadal brakuje konkretów w tej sprawie.

Komentarze

komentarzy