Prawie 2000 litrów piwa za wygranie meczu

Złocisty trunek ma być prezentem dla fanów Arminii

Końcówka poprzedniego sezonu 2. Bundesligi była naprawdę emocjonująca. W walce o awans na ostatniej prostej pozostawały trzy kluby – VfB Stuttgart, Hannover 96 oraz Eintracht Brunszwik, jednak ci ostatni pogrzebali swoją szansę na miejsce w TOP 2 w przedostatniej kolejce, przegrywając z Arminią Bielefeld. Dzięki temu zwycięstwu kibiców Arminii czeka piwna nagroda. 

W 33. kolejce Eintracht Brunszwik zaprzepaścił szansę na bezpośredni awans do Bundesligi. Porażka 6:0 z broniącą się przed spadkiem Arminią w końcowym rozrachunku pozwoliła jedynie na baraże (przegrane z VfL Wolfsburg). Strata punktów Eintrachtu praktycznie przesądziła o tym, które dwie drużyny awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Stuttgart, zwycięzca rozgrywek 2. Bundesligi, postanowił niejako odwdzięczyć się ekipie z Bielefeldu, przekazując jej kibicom 1893 litry piwa marki Krombacher. Za 1 euro fani Arminii będą mogli skosztować alkoholu w piątkowy wieczór, bowiem piwo zostanie będzie można zakupić przy okazji jutrzejszego, ostatniego przed rozpoczęciem sezonu sparingu z Norwich.

Ilość oraz rodzaj alkoholu nie są tutaj przypadkowe – 1893 to rok założenia klubu ze Stuttgartu, a samo miasto, jak wiele innych za naszą zachodnią granicą, słynie z produkcji i propagowania złocistego trunku. W Stuttgarcie odbywa się festiwal piwny zwany Wasan, na który – podobnie jak na Oktoberfest – zjeżdżają się piwosze z całego świata.

ZGARNIJ DARMOWY ZAKŁAD
20 PLN W LVBET

 

Komentarze

komentarzy