Premier League – poranny przegląd prasy

Wściekły Mourinho

Stało się to samo, co w zeszłym sezonie. Tylko jednej drużynie zależało na grze w piłkę. Kontrolowaliśmy grę, stwarzaliśmy szanse. Nie mieliśmy dzisiaj szczęścia. Wyglądało to nawet gorzej niż rok temu. Nie zgodzę się, że zagraliśmy słabszy mecz. Oczywiście, kiedy widzisz wynik to jest to pierwsza rzecz, która przychodzi do głowy. My jednak mieliśmy wiele znakomitych sytuacji. Newcastle tylko się broniło. Zdobyli przypadkową bramkę i my zaatakowaliśmy jeszcze mocniej. Mam wrażenie, że oni właśnie wtedy pierwszy raz przekroczyli środkową linię. Później grali jeszcze bardziej defensywnie. Po drugiej bramce nasze zespół stracił spokój i opanowanie. Widziałem to i dokonaliśmy zmian. Oni mieli w tym dniu szczęście, my pecha. Oni wygrali, my przegraliśmy. Gratulacje dla Newcastle. Sędzia doliczył 6 minut, ale on równie dobrze mógł doliczyć 20. Poza linią boiska działy się dziwne rzeczy. Sędzia nie kontrolował tego, co się działo. Najpierw chłopiec, który miał dać mojemu graczowi piłkę po prostu zniknął. Kibice przetrzymywali piłkę. Kiedy już ktoś podał jedną z piłek, ktoś z trybun wrzucił drugą piłkę na boisko. Gdyby te 6 minut było grane w normalnych warunkach nie miałbym z tym żadnego problemu i zapewne wiele mogłoby się zdarzyć. Dzisiaj to była gra na czas kibiców, chłopców od podawania piłek i drużyny. Takie rzeczy nie mogą się zdarzać na tym poziomie. Sędzia tego nie kontrolował.

mo

Alan Pardew skontrował Portugalczyka: Był Fergie Time, teraz wygląda na to, że będziemy mieli Mourinho Time. Doliczone 6 minut to niezrozumiała decyzja.
Seria 23 meczów Chelsea bez porażki zakończona. Słowa o kryzysie zdecydowanie na wyrost patrząc chociażby na liczbę stwarzanych sytuacji.

Gra drużyny nie może opierać się jedynie na Gerrardzie – Rodgers

Bezbramkowy remis po słabej grze. Liverpool wciąż bez blasku z poprzedniego sezonu. W drugim meczu z rzędu Steven Gerrard usiadł na ławce. Pojawił się na boisku w 67 minucie, ale nie dało to zwycięstwa. Nasze wyniki nie mogą zależeć od Stevena. On nie może być naszym katalizatorem w każdym meczu. Musimy nauczyć się grać bez niego. Czasami mam wrażenie, że drużyna zbyt wiele od niego oczekuje, a on jako kapitan stara się brać na siebie ciężar gry. To jeden z najlepszych zawodników na Świecie, ale odpowiedzialność za prowadzenie gry i wyniki musi spoczywać na całej drużynie. Zmieniliśmy koncepcję, ale nie jest łatwo zastąpić naszego kapitana. My jednak musimy dojść do poziomu, że będziemy mogli sobie z taką sytuacją poradzić. Steven wszedł z ławki we wtorek i zagrał po prostu świetnie. Pasja i zaangażowanie zainspirowała drużynę. Mamy przed sobą ważne mecze w grudniu i muszę mądrze korzystać z Stevena.

gerrard-pa_3122876b

Tłumaczenie Wengera

Zgraliśmy dobry mecz. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, konstruowaliśmy ciekawe akcje. Pokazaliśmy wielki charakter powracając do gry od stanu 0-3 na 2-3. Zademonstrowaliśmy świetną grę zespołową, ale zapłaciliśmy bardzo wysoką cenę za kilka błędów z pierwszej połowy. Kiedy przegrywasz 0-3 to musisz się wspiąć na wyżyny, żeby odwrócić losy meczu. My to prawie zrobiliśmy. Mieliśmy pecha w kilku sytuacjach i stąd porażka. Nie było łatwo w przerwie meczu. Starałem się podnieść chłopaków na duchu, ponieważ wiedziałem, że są zdolni to tego, żeby odwrócić losy tego meczu. Zmieniliśmy to, co mogliśmy i wyszliśmy z dobrym nastawieniem na drugie 45 minut. Zrobiliśmy wiele, ale błędy popełnione odebrały nam pozytywny wynik. Na tym poziomie nie można tak bronić. Nasza gra obronna była zbyt miękka, zawodnicy nie byli skoncentrowani od samego początku tego meczu. Pierwsza bramka i przegrana walka w powietrzu kosztowała nas koszmarny początek. Później wiedzieliśmy, że rywal będzie grał z kontry i tak to właśnie wyglądało. Brakuje nam zawodników w obronie. Kontuzje robią swoje.  Laurent Koscielny i Nacho Monreal to ważne elementy naszej drużyny, których dzisiaj brakowało. Możliwości naszej drużyny są wielkie, charakter również. Przed nami ważne mecze i szansa na odrobienie strat.

_79561309_arsenewenger
Czytając angielskie fora widać jasno, że kibice the Gunners „nie kupują” tych frazesów.

Sergio Aguero kontuzjowan
y. Zawodnik zszedł z boiska z kontuzją kolana i jego występ w decydującym o awansie meczu Champions League stoi pod znakiem zapytania. Wydaje mi się, że Aguero nie zagra z Romą. To będzie dla nas wielki problem, ale też test naszego charakteru – Manuel Pellegrini.

Kevin Strootman w United? Im bliżej stycznia, tym spekulacji będzie więcej. Według TalkSport United zwrócili się z prośbą do Romy o podanie ceny za Holendra. Co ciekawe również City są zainteresowani sprowadzeniem pomocnika

Roma natomiast chciałaby sprowadzić rumuńskiego obrońcę Tottenhamu Vlada Chirichesa. Daily Mail

Liverpool szuka wzmocnień w ataku. Jackson Martinez jest za drogi dla Milanu i jak pisze Daily Mirror to the Reds są głównym faworytem do zatrudnienia napastnika Porto.

21-letni Connor Wickham z Sunderlandu podpisze nowy kontrakt, który zagwarantuje mu tygodniówkę na poziomie 60 tys. funtów. Observer

City zaproponują Millnerowi nowy 4-letni kontrakt. Anglik ma w tym czasie zarobić 20 mln funtów. Sunday Telegraph

Jak Alnwick bramkarz – bohater zespołu Srok na ustach w całej Anglii. Prasa, telewizja, radio, chłopak jest dosłownie wszędzie.