Probierz szczerze o pracy w reprezentacji Polski. Temat pozostaje zamknięty?

Michał Probierz
FOT: Wikipedia

Michał Probierz w ostatnich latach wielokrotnie był łączony z objęciem stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. Obecny trener Cracovii był jednym z faworytów do przejęcia tej posady po Waldemarze Fornaliku oraz Adamie Nawałce. Ostatecznie Zbigniew Boniek postawił na innych kandydatów. Czy jednak rzeczywiście 47-latek ma plan objąć to stanowisko w przyszłości?

Probierz nie marzy o kadrze

Szkoleniowiec „Pasów” jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych trenerów w naszym kraju. Nic zatem dziwnego, że w momencie wyboru nowego sternika polskiej kadry, jego nazwisko pojawia się w mediach. Jak się jednak okazuje taka praca niebyt go interesuje.

– Jeśli chodzi o reprezentację Polski, to ja nie lubię takiej pracy co trzy miesiące. Kiedyś ktoś tam powiedział, że mogę nim być, ale ja od razu uprzedziłem – nie mam takiej ochoty. W życiu nigdy nie można mówić nigdy, ponieważ bywają zawsze różne sytuacje – stwierdził w rozmowie na „Kanale Sportowym”.

Dodatkowo Probierz zaprzeczył zarzutom, że ma odmienną wizje prowadzenia drużyny jak Zbigniew Boniek, co wyklucza jeden z powodów dlaczego nie otrzymał lub nie przyjął nigdy takiej oferty.

Kapustka trafi do Cracovii?

W programie pojawił się także temat plotek transferowych. Probierz został zapytany między innymi o Bartosza Kapustkę, który latem najprawdopodobniej opuści Leicester i wróci do ekstraklasy.

– Z Bartkiem rozmawiałem już kilkukrotnie. On dokładnie wiedział zanim trafił do Belgii, że chcemy go w swoim zespole, ale się nie udało. Teraz nie rozmawialiśmy o tym transferze.

Komentarze

komentarzy