Przed laty „FourFourTwo” wytypowało graczy U20, którzy „będą na topie w 2019”. Gdzie są teraz?

Ryo Miyaichi

Przewidywania, dyskusje, wyszukiwanie kolejnych argumentów za i przeciw, to w piłce nożnej zawsze dobra zabawa. Absolutnie każdy może momentalnie wyjść na głupka i pomylić się w sposób, którego by się nie spodziewał.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Nie inaczej jest z typowaniem tego, w jaki sposób ułożą się kariery danych zawodników. O jednych mówimy, że czeka ich wielka przyszłość, po czym obserwujemy ich upadek. Innym wieszczymy przeciętność, następnie przecierając oczy z szoku i niedowierzania zachwycając się tym, co wyprawiają.

Właśnie to sprawia, że piłka jest taka piękna. Zabawnie jest wracać do typów sprzed lat, a takim w 2011 podzieliło się „FourFourTwo”. Brytyjski magazyn wskazał wtedy 20 zawodników poniżej 20 roku życia, którzy w 2019 roku będą na szczycie piłkarskiego świata. Jak prezentowała się lista?

 1. Jack Wilshere
 2. Erik Lamela
 3. Aaron Ramsey
 4. Adem Ljajić
 5. Ałan Dżagojew
 6. Iker Munain
 7. David De Gea
 8. Neymar
 9. Lucas Piazon
 10. Christian Eriksen
 11. Lacina Traore
 12. Xherdan Shaqiri
 13. Eden Hazard
 14. James McCarthy
 15. Connor Wickham
 16. Ryo Miyaichi
 17. Mario Goetze
 18. Jeffrey Bruma
 19. Ahmed Khalil
 20. Mario Balotelli

O ile przy kilku nazwiskach faktycznie można pokiwać głową z uznaniem, o tyle przy innych aż chce się zrobić słynny „poker face” i skwitować ich obecność na liście chwilą ciszy. Kilku, takich jak Shaqiri czy Ramsey, jest po prostu dobrych i bardzo solidnych, inni, jak Balotelli, Wilshere i Lamela, nie wykorzystali ogromnego potencjału czy to przez kontuzje, czy własne wybory i obraną ścieżkę.

Do grona tych, którzy wspięli się na absolutny top, możemy zaliczyć jedynie De Geę, Neymara, Eriksena, Hazarda oraz momentami Goetze. Pięciu z dwudziestu, którzy mieli podbić świat piłki… Bawiąc się w zabawę obecnie, których zawodników kategorii U20 widzicie na szczycie w 2027 roku?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy