Przegląd angielskiej prasy przy pierwszej kawie

To będzie bez wątpienia wtorek z David’em Moyes’em. Wczoraj Szkot wyskakiwał z szafy. Było go pełno w prasie, telewizji, czy radio. Rozmawiało się o nim w pracy, w pubie, z kumplami, ale i z żonami, dziewczynami, czy z dziećmi. Od David’a Moyes’a zaczniemy i my.

The Telegraph

Według gazety David Moyes straci dzisiaj pracę po tym, jak ostatnimi porażkami stracił zaufanie rodziny Glazerów. Zapłaci cenę katastrofalny sezon, ale i brak jakiegokolwiek pomysły na wyjście z kryzysu. Zastąpić go mają jego asystent Ryan Giggs i trener rezerw Nicky Butt, którzy poprowadzą United w ostatnich meczach tego sezonu. Ed Woodward dostał zgodę od właścicieli na zwolnienie Moyes w niespełna 12 miesięcy po tym, jak klub z Old Trafford zaproponował byłemu managerowi the Toffies 6-letnią umowę wartą 4 mln funtów rocznie. Według gazety Moyes będzie musiał jeszcze dzisiaj przedstawić sprawozdanie z realizacji celów na ten sezon. Oczywistym jest, że żadne cele nie zostały osiągnięte. Dzięki temu i zgodnie z zapisem w kontrakcie Szkotowi przysługuje jedynie roczna odprawa. Po sezonie managerem ma zostać ktoś z grona Jurgen Klopp, Diego Simeone, Louis van Gaal, Carlo Ancelotti.

Daily Star

W wywiadzie dla gazety legenda United Gary Neville twierdzi, że klub musi wydać oświadczenie najszybciej, jak to tylko możliwe, żeby uciąć spekulacje. Boję się o niego. Nie rozmawiałem jeszcze z nikim z klubu, ale oni nigdy nie komentują takich spekulacji. Klub musi szybko wydać oświadczenie, aby wyjaśnić sytuację. Kiedy oferujesz komuś 6-letni kontrakt to znaczy, że ta osoba zasłużyła na to, zasłużyła na czas i profesjonalne traktowanie. Football to jednak szalone miejsce. Zawsze jednak byłem zdanie, że zasady panujące w Manchesterze United są zupełnie inne. Mam nadzieję, że klub wyjaśni sytuację i spekulacje okażą się nieprawdą.

 _74344023_moyes

Daily Mirror

Dziennikarze tej gazety twierdzą, że zawodnicy United wiedzieli już przed niedzielnym meczem, że dni Moyes’a są policzone. Informacje te zostały utrzymane wewnątrz drużyny. Według gazety piłkarze przekazali tą wiadomość znajomym w niedzielę wieczorem.

Independent

Dziennikarze tej gazety twierdzą, że decyzja o zwolnieniu Moyes’a zapadła w 25 lutego po porażce z Olympiakos. Szkotowi udało się jednak uratować pracę dzięki genialnemu występowi jego zawodników w rewanżu. Teraz za główną przyczynę zwolnienia gazeta podaje nie wyniki, ale to, że klub, który chce latem wydać na transfery około 150 funtów nie ufa managerowi, że zrobi to w sposób, w który zagwarantuje United powrót do czołówki Premier League. Oprócz nazwisk, które pojawiają się wszędzie, jako potencjalnych następców wymienia się również Laurent Blanc z PSG i Roberto Martineza z Everonu.

Daily Mail

Faworytem do zastąpienia Szkota jest Jurgen Klopp. Niemiec, który jest również łączony z Barceloną w najbliższym sezonie będzie miał wielki problem, żeby nawiązać walkę z Bayernem. Właśnie ten fakt powoduje, że trener drużyny z Dortmundu jest zainteresowany posadą na Old Trafford.

Daily Mirror

Według gazety Louis van Gaal, który przebywa obecnie w swoim domu w Portugalii czeka na delegację z przedstawicielami Manchesteru United. Holender jest gotów poprowadzić United w kolejnym sezonie.

Daily Telegraph

Władze klubu rozważają zaoferowanie Ryan’owi Giggs’owi długoterminowego kontraktu na stanowisku managera United.

Jak podaje radio BBC Samuel Eto’o nie zagra dzisiaj na Vicente Calderon w pòłfinale Champions League przeciwko Atletico. Zawodnika wyeliminowała z tego pojedynku kontuzja kolana.

Według Daily Mail Thibault Courtois bramkarz Chelsea, ktòry jest wypożyczony do Atletico, dzisiejszego rywala drużyny Mourinho, jest blisko przedłużenia kontraktu o kolejne dwa lata. Obecny wygrasa latem 2016 roku.

Z kolei Daily Mirror pisze o problemach Newcastle z napastnikami. Według gazety prawdopodobna jest sytuacja, w ktòrej przygotowania przed kolejnym sezonem Sroki rozpoczną bez napastnika. Papiss Cisse ma poważne problemy z kolanem, Shola Ameoibi opuszcza drużynę wraz z końcem kontraktu, Loic Remy i Luuk de Jong wracają do swoich klubòw po okresie wypożyczenia.

Na koniec tylko z obowiązku. Daily Express pisze, że Real Madryt jest gotowy sprzedać Benzeme. Pozwoli to znaleźć dodatkowe fundusze. Zgadnijcie na kogo?

/Łukasz_Cro/

Komentarze

komentarzy