Przełożone Euro szansą dla Dawida Kownackiego?

Mistrzostwa Europy ze względu na panującą pandemię zostały przełożone na przyszły rok. Może na tym zyskać Dawid Kownacki. Piłkarz ze względu na kontuzję, raczej nie zagrałby w turnieju, gdyby odbył się w czerwcu.

Obecne rozgrywki nie są zbyt udane dla Dawida Kownackiego. W barwach Fortuny Düsseldorf występował w tym sezonie regularnie, jednak nie zbierał zbyt dobrych recenzji. W 18 meczach ani razu nie trafił do siatki czy też asystował, co jest słabym wynikiem, jak na ofensywnego piłkarza.

Poza tym, w lutym reprezentant Polski doznał kontuzji kolana. Początkowo mówiło się o tym, że piłkarz nie zagra maksymalnie przez dwa miesiące. Okazało się jednak, że uraz może wykluczyć go z gry do końca sezonu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Kontuzja oznaczałaby, że Dawid Kownacki nie mógłby pojechać na Euro 2020, gdyby odbyło się w czerwcu, tak jak planowano. Ostatecznie turniej został jednak przeniesiony na przyszły rok ze względu na pandemię koronawirusa. W rozmowie dla „Sportowych Faktów”, piłkarz wyznał, że zamierza wykorzystać sytuację i przyłożyć się do walki o miejsce w kadrze na turniej.

Okoliczności są jednak takie, a nie inne. Nie będę krył, mam zamiar z tej furtki skorzystać i postaram się zrobić co tylko w mojej mocy, aby w 2021 roku pojechać z kadrą na mistrzostwa. – wyznał piłkarz w rozmowie z Kamilem Hynkiem dla “Sportowych Faktów”.

Kownacki dotychczas zgromadził sześć występów w reprezentacji Polski, w których raz trafił do siatki. Uczestniczył w Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Fot. YouTube

Komentarze

komentarzy