Przemysław Tytoń będzie następcą Rafała Gikiewicza?

Zaskakująca zmiana w bramce Unionu Berlin? Rafała Gikiewicza może wkrótce zastąpić były reprezentant Polski, Przemysław Tytoń.

Gikiewicz odchodzi

To już pewne – Rafał Gikiewicz z końcem sezonu odejdzie z Unionu Berlin. Piłkarz postanowił nie przedłużać umowy ze stołecznym klubem i będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu.

W ciągu dwóch lat polski bramkarz stał się kluczową postacią Unionu. Podczas ubiegłego sezonu przyczynił się do awansu zespołu do Bundesligi. Również w najwyższej klasie wielokrotnie pokazywał się z dobrej strony, zachowując sześć czystych kont.

Tytoń na liście życzeń

Wiele wskazuje na to, że Union Berlin będzie chciał wkrótce pozyskać nowego golkipera. Z informacji “Bilda” wynika, że do klubu może trafić kolejny reprezentant Polski. Jednym z kandydatów do gry w zespole Bundesligi jest bowiem bramkarz Cincinatti, Przemysław Tytoń.

Dla uczestnika Euro 2012 byłby to powrót do niemieckiej ligi po czterech latach. W sezonie 2015/2016 bramkarz występował w Stuttgarcie, gdzie wystąpił w 33 spotkaniach.

Union Berlin rozważa kilka opcji

Przemysław Tytoń nie jest jedyną alternatywą Unionu na wypełnienie luki w bramce na przyszły sezon. Z berlińskim klubem łączeni są także Jeroen Zoet (Utrecht), Joel Drommel (Twente), Tim Wellenreuther (Willem II) oraz Mark Flekken (Freiburg).

Komentarze

komentarzy