Przyszłość Thiago przesądzona? Jasne stanowisko Bayernu!

Coraz więcej spekulacji pojawia się na temat przyszłości Thiago z Bayernu. Jak informowały media, Hiszpan chce spróbować czegoś nowego. Doniesienia dziennikarzy potwierdził Karl-Heinz Rummeniggge. Thiago Alcantara może opuścić Monachium.

Rozwiązanie kwestii 29-letniego pomocnika jest o tyle istotne, iż Thiago ma ważną umowę tylko do końca sezonu 2020/2021. W związku z tym, zarząd „Bawarczyków” od dłuższego czasu prowadził rozmowy w sprawie nowego kontraktu.

Thiago opuści Bayern?!

Obie strony najprawdopodobniej nie dojdą do porozumienia. Karl-Heinz Rummenigge oznajmił w rozmowie z dziennikiem BILD, iż zawodnik chce opuścić zespół, by spróbować czegoś nowego. Co istotne, przedstawiciel Bayernu zdradził, że klub nie zamierza tracić gracza na zasadzie wolnego transferu.

Oznacza to, iż „Bawarczycy” wysłuchają wszystkich ofert, które wpłyną za Thiago i wybiorą najlepszą. W kontekście zainteresowanych zespołów najczęściej wymieniany był Liverpool.

Brak rozmów

Obie drużyny jak na razie nie prowadzą jednak żadnych rozmów w sprawie transferu, co potwierdził Rummenigge. Wydaje się jednak, że kwestią czasu jest, aż „The Reds” złożą konkretną propozycję. W związku z sytuacją kontraktową Thiago, klub z Anfield ma szansę sprowadzić pomocnika za bardzo rozsądną kwotę.

Komentarze

komentarzy