Przyznano organizację Ligi Mistrzów w amp futbolu. Zostanie rozegrana w Bielsku-Białej!

Niezwykle prężnie rozwija się amp futbol w Polsce. Niedawno, reprezentacja Polski wygrała AMP Futbol Cup 2019, pokonując w finale Rosję. Bardzo dobrze wypada nasz kraj w kontekście organizowania imprez. W 2020 roku Polska nie tylko będzie gospodarzem mistrzostw europy, ale również zorganizuje finałowy turniej Ligi Mistrzów. Impreza odbędzie się w Bielsku-Białej!

O prawo organizacji tych rozgrywek Kuloodporni, czyli mistrzowie Polski w amp futbolu, którzy mają swoją siedzibę w Bielsku-Białej, rywalizowali z tureckim Gaziantem. Warto zaznaczyć, że w państwie ze stolicą w Ankarze amp futbol jest niezwykle rozwinięty, a nakłady finansowe na ten rodzaj piłki nożnej są zdecydowanie większe, niż w innych krajach.

Tym bardziej cieszyć może fakt, iż to właśnie oferta Bielska-Białej przekonała do przyznania organizacji finałowego turnieju Ligi Mistrzów polskiej drużynie. Udział w tych rozgrywkach wezmą mistrzowie Anglii, Irlandii, Turcji, Włoch, Gruzji, Azerbejdżanu, Rosji i oczywiście Polski. Cały turniej zaplanowano na okres 22-24 maja 2020 roku.

O niewątpliwym sukcesie wypowiedział się dla „Dziennika Zachodniego”, prezes Kuloodpornych, Daniel Kawka – Nie sądziłem, że otrzymamy organizację, bo Turcy złożyli bardzo mocną ofertę. Ale my też zrobiliśmy wszystko, co było możliwe do zrobienia. I to się udało. 

Pomoc Kuloodpornym w organizacji imprezy zaoferowały zarówno władze miasta Bielska-Białej, jak i TS Podbeskidzie. Spotkania grupowe turnieju zaplanowano na stadionach BBOSiR „Na Górce” oraz obiekcie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach. Reszta spotkań, czyli faza pucharowa, zostanie już rozegrana na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

Komentarze

komentarzy