Puchar Polski. Poznaliśmy gospodarza finału

W ubiegły wtorek Totolotek Puchar Polski wznowił swoje rozgrywki. Zaległe mecze wygrała Legia oraz Lech i dwaj ligowi giganci dołączyli do Cracovii oraz obrońcy tytułu Lechii Gdańsk w walce o końcowe zwycięstwo. Dziś poznaliśmy także gospodarza finału. 

Boniek potwierdza. Puchar Polski w Lublinie

Kilka dni temu Zbigniew Boniek potwierdził, że spotkanie wyjątkowo nie odbędzie się na Stadionie Narodowym. Przez ostatnie lata to ten obiekt pełnił rolę gospodarza, ale obecna sytuacja sprawia, że nie ma na taki scenariusz najmniejszych szans. Nic zatem dziwnego, że prezes rozglądał się za inną lokalizacją. Z inicjatywą do sternika PZPN wyszedł prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, który wyraził chęć organizacji meczu przez jego miasto.

Po kilku dniach Zbigniew Boniek za pośrednictwem Twittera poinformował o terminie oraz miejscu rozegrania spotkania.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi rozporządzeniami państwowymi na mecz wejdą kibice w liczbie odpowiadającej 25% pojemności stadionu.

Byłby to drugi raz w historii, gdyby finał rozgrywek odbył się właśnie w Lublinie. Ostatni raz miało to miejsce w 1979 roku. Wówczas Arka Gdynia pokonała Wisłę Kraków 2:1. Obecnie taka para finałowa nie jest możliwa.

Półfinały

Oczywiście wcześniej kluby muszą rozegrać półfinały – konkretnie 7 i 8 lipca. Pary przedstawiają się następująco:

Cracovia – Legia Warszawa

Lech Poznań – Lechia Gdańsk

Komentarze

komentarzy