Raiola się doigrał. Agent ukarany za transfer sprzed czterech lat

Mino Raiola
Mino Raiola

„Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka” – takie słowa idealnie pasują do obecnej sytuacji Mino Raioli. Włoski agent będzie miał mocno utrudnione zadanie podczas zbliżającego się letniego okienka transferowego. Wszystko za sprawą otrzymanego zawieszenia, które zakazuje mu przeprowadzania transferów do 9 sierpnia.

Zgodnie z informacjami „La Gazzetta dello Sport”, kara jest związana z transferem takiego zawodnika jak Gianluca Scamacca, który w 2015 roku został wytransferowany do PSV. Według Romy – działania Raioli nie były „czyste”.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

51-latek został ukarany konkretnie przez włoski związek piłki nożnej. Przedstawiciel takich piłkarzy jak Paul Pogba czy Zlatan Ibrahimović momentalnie wygłosił oświadczenie w tej sprawie:

– To jest błąd ludzki. Natychmiast wezwałem swoich prawników i będziemy się odwoływać od tej decyzji. Nadal nie otrzymałem żadnego wyjaśnienia w tej sprawie. Być może jest to decyzja jakiegoś sfrustrowanego dziwaka. Możesz zadać mi trzy tysiące pytań na ten temat, ale szczerze mówiąc nie wiem, co się dzieje. To zakaz tylko na rynku włoskim.

Podczas gdy Raiola jest przekonany o zakazie tylko we Włoszech, o tyle media nie są co do tego pewne. Jeśli „super-agent” nie będzie miał ważnej licencji na prowadzenie działalności w dowolnym kraju, może być to dla niego ogromny cios zważywszy na zbliżające się letnie okienko transferowe.

Mowa tutaj głównie o możliwych transferach Paula Pogby oraz Matthijsa De Ligta, którzy tego lata mogą zmienić pracodawcę. Przypomnijmy, że obaj zawodnicy są reprezentowani przez Raiole, a zmiana terminu zakończenia okienka transferowego Premier League może mieć kluczowe znaczenie, czy Manchester United zdecyduje się na sprzedaż Francuza.


Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU! 

Komentarze

komentarzy