RB Lipsk sfinalizował transfer następcy Dayota Upamecano!

W połowie lutego Bayern Monachium poinformował o transferze Dayota Upamecano. Tym sposobem RB Lipsk po sezonie 2020/2021 traci niezwykle ważnego zawodnika. Zespół „Byków” musiał zatem znaleźć odpowiedniego następcę. Wybór padł na młodego i bardzo utalentowanego gracza RC Strasbourg. Tym piłkarzem jest Mohamed Simakan.

Odejście Dayota Upamecano z Lipska było kwestią czasu. Ze względu na klauzulę wykupu, jaka widniała w umowie obrońcy, zespół z Bundesligi był przygotowany na rozstanie z defensorem. Już w połowie lutego Bayern Monachium poinformował o sfinalizowaniu tego transferu. Tym sposobem RB Lipsk miał trochę czasu, by znaleźć odpowiedniego następcę.

Mohamed Simakan zostanie graczem RB Lipsk

To Mohamed Simakan będzie graczem Lipska od sezonu 2021/2022. Niemiecki klub poinformował w poniedziałek, iż transakcja związana z przeprowadzką 20-latka jest już ustalona, a Francuz podpisze kontrakt do 2026 roku. W takich słowach Mohamed Simakan skomentował ważny krok w swojej karierze – Wybrałem RB Lipsk ponieważ uważam, że jest to najlepszy klub w kontekście rozwoju mojej kariery. Chcę jak najszybciej zintegrować się z drużyną i zacząć odgrywać swoją rolę w zespole.

Simakan to aktualnie gracz Strasbourga. W obecnej kampanii Ligue 1, 20-latek wystąpił w 19 ligowych spotkaniach. W barwach RB Lipsk, środkowy defensor będzie występować z dwójką na plecach.

Komentarze

komentarzy