RB Lipsk wykupił Angelino z Manchesteru City!

Od stycznia ubiegłego roku Angelino reprezentuje barwy RB Lipsk. Niemiecka ekipa przez ten czas miała hiszpańskiego zawodnika w swoim zespole na zasadzie wypożyczenia. W końcu klub z Bundesligi zdecydował się skorzystać z klauzuli wykupu, którą zawarł w porozumieniu z Manchesterem City. 

W 2018 roku Hiszpan podjął bardzo ważną decyzję, przechodząc z ekipy „The Citizens” do PSV na zasadzie definitywnego transferu. Zespół z Etihad Stadium zagwarantował sobie opcję odkupu. Jak się okazało, był to świetny ruch ze strony Manchesteru City. Angelino zaliczył świetny sezon w Eredivisie, notując 10 asyst w 34 meczach.

Nic dziwnego, że zespół Pepa Guardioli skorzystał z możliwości sprowadzenia Hiszpana z powrotem. Uniwersalny zawodnik nie zdołał jednak wywalczyć sobie miejsca w składzie Manchesteru City, dlatego w styczniu 2020 roku, Angelino trafił na wypożyczenie do Lipska, które w praktyce trwało do wczoraj.

Angelino został zawodnikiem RB Lipsk

Niemiecki zespół tuż po zwycięstwie z Augsburgiem poinformował, iż klub skorzystał z opcji wykupu Angelino. Hiszpan podpisał kontrakt z niemiecką ekipą do 2025 roku. Manchester City otrzyma z kolei 18 milionów euro z tytułu sprzedaży 24-latka.

Komentarze

komentarzy