Reinier podążył drogą Hakimiego. Brazylijczyk trafił na wypożyczenie do Borussii!

Ciekawe wzmocnienie dokonała Borussia Dortmund. Przez dwa najbliższe sezony niemiecki zespół będzie reprezentował Reinier. Brazylijczyk trafił w połowie stycznia do Realu Madryt. W Bundeslidze 18-latek ma zdobyć cenne doświadczenie.

Trudno nie mówić o ogromnym talencie, skoro za ofensywnego gracza „Królewscy” zapłacili 30 milionów euro. Reinier miał za sobą 14 spotkań rozegranych w brazylijskiej Serie A. W tym czasie, piłkarz zdobył 6 goli oraz zaliczył 2 asysty.

Brak miejsca

W związku z niewielkim, by nie powiedzieć zerowym doświadczeniem zawodnika, zespół ze stolicy Hiszpanii poszukiwał dla Reiniera klubu, w którym 18-latek otrzyma szansę na regularną grę.

Pobyt Brazylijczyka w ekipie Zidane’a uniemożliwiały przede wszystkim przepisy. Mowa konkretnie o limicie spoza Unii Europejskiej. Te miejsca należą dla Rodrygo, Viniciusa oraz Edera Militao. W związku z tym, Reinier, podobnie jak Kubo, musiał udać się na wypożyczenie.

Reinier w Borusii Dortmund

Wybór padł na Borussię Dortmund. W środę oba kluby poinformowały o porozumieniu. Reinier przez dwie najbliższe kampanie będzie reprezentować barwy BVB. Trudno nie odnieść wrażenia, że podobna transakcja między zespołami miała miejsce dość niedawno.

Mowa oczywiście o sprawie Achrafa Hakimiego. 21-latek trafił do ekipy z Dortmundu w 2018 roku, spędzając w Bundeslidze dwa sezony. Ostatecznie prawy obrońca przeniósł się niedawno do Interu na zasadzie definitywnego transferu.

Komentarze

komentarzy